Бібліотечний  експромт : «На всі ваші  «що?», «де?», « коли?» цікаві журнали відповідь дадуть завжди!»

8.02.2018 року читачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей під час  бібліотечного експромту : «На всі ваші  «що?», «де?», « коли?» цікаві журнали відповідь дадуть завжди!» поринули у світ періодики,  та ніби потрапляєте в чарівну країну, де познайомилися з багатьма цікавими друзями, казковими героями, побували на багатьох  зустрічах, пізнали  для себе багато різного і цікавого…» Діти із зацікавленням слухали огляд дитячих журналів, «сипали» запитання, ділились своїми враженнями і уподобаннями, ну а опісля, звичайно взялися за справжнє знайомство…

7.02.2018 року в Чемеровецькій  центральный бібліотеці пройшли екскурсії для дошкільнят під назвою «Мандрівка у світ книги». Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами. Маленькі читачі, а саме вихованці дитячого навчального закладу  «Дзвіночок», вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. 

Моноскрипт пам’яті: « І мужність , ви як прапор пронесли» біля фотовиставки "ІЛОВАЙСЬК. ТОЧКА НЕПОВЕРНЕННЯ", для учнів 7- А класу Чемеровецького НВК № 1. Гарним доповненням стала виставка літератури. яка описує даний період Історії України, побут бійців, бойові будні, портрети живих героїв, а також жахливі наслідки Іловайського котла.

Виставка – реклама   «Знайомтесь Німеччина»

30 січня 2018  року  в читальному залі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей  було презентовано виставку – рекламу   «Знайомтесь Німеччина». 2018 – рік  Німецької мови в Україні. Сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова в Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Знання німецької мови та культури відкриває нові духовні горизонти для людини, особливо для молоді. На виставці представлені книги класиків німецької літератури, величка кількість саме німецькою мовою. Матеріали виставка дають доступ   нашим користувачам  до сучасних актуальних інформаційних матеріалів і документів з Німеччини і про Німеччину. Також виставка знайомить читача з освітою в Німеччині, німецькою художньою літературою, пропагує підручники з німецької мови.

Героїчний екскурс «Рейд безстрашних: їхня кров і любов»

 29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут. Саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Напередодні цієї дати 26 січня 2018 року працівники  Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей провели героїчний екскурс «Рейд безстрашних: їхня кров і любов» для учнів 4 – В класу  Чемеровецького НВК № 1. Бібліотекарі розповіли про героїчні й водночас трагічні події, які знаменували початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава. 

Вернісаж нових надходжень "Новеньке й цікавеньке для України діточок маленьких

Казковий калейлоскоп « Шарль  Перро - його казки понад часом» .

До 390 - річчя від дня народження чудового казкаря Ш. Перро в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей  пройшов  казковий калейлоскоп « Шарль  Перро - його казки понад часом» на який були запрошені учні 2- го В класу .  З казками письменникам діти познайомилися заздалегідь, прочитавши його книги в дитячому садку і вдома.На заході бібліотекар розповіла про життя Ш. Перро і запросила дітей відправитися в захоплюючу подорож по книгам казкаря.  В кінці заходу для наших гостей були  показані  мультфільми  за казками Шарля Перро.

Найкраще розпочинати рік з чогось магічного, позитивного, казкового. Чи любите ви казку? На це питання мабуть відповідь у кожного з нас одинакова – «звичайно».  Що як не казка з перших років  життя знайомить нас з навколишнім  світом? З метою пропаганди казки серед маленьких користувачів 12.01.2018 року для дошкільнят дитячого садочка Сонечко було проведенно казковий семафор  : «Казка залишається з тобою».   А щоб  візит - знайомство запам'яталося нашим юним користувачам  якнайкраще, бібліотекарі запропонували своїм відвідувачам гру, в якій потрібно було знайти предмети чи атрибути різних казок, та назвати, з якої казки він "загубився". Не обійшлося і без гри, під час якої діти відгадували героїв казок.

Креатив - конкурсу « Одягни свою ялиночку»

22 грудня 2017 року в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей відбувся креативний конкурс дизайнування ялинок. За словами бібліотекарів оформлення саморобних ялинок є гарною соціальною ініціативою, спрямованою на подолання екологічної проблеми вирубки лісів, а також розвиток творчості дітей . Політ новорічної фантазії - оригінальні ялинки, оформлені своїми руками, представили користувачі бібліотеці під час конкурсу « Одягни свою ялиночку» . Чотири команди: «Мішки», « Ялинки», «Прикраси» та Ангелятка» змагалися на кращий дизайн ялинки з матеріалів, які вони знайдуть в старих журналах та заготовках, які підготували бібліотекарі.

Виставку-інсталяцію «Зігрій душу книгою», яка приваблює своїм нестандартним оформленням, яскравим кольором, полум'ям та звісно ж книгами оформлено бібліотекарями Чемеровецької центральної бібліотеками для дітей з метою зробити перебування дітлахів в стінах бібліотеки більш комфортним, затишнішим та приблизити Новорічний настрій.

Літературний вернісаж : " А зима буває різна - біла, радісна і грізна"

« Дзвенить у душах жовтоводців Чорнобиля гіркий полин».

 

 В ці грудневі дні  пам'ять знову повертає нас до трагічної дати в історії України і людства – Чорнобильської катастрофи. 14 .12.2017 року читачі Чемеровецької центральної бібліотеки  для дітей, зустрілися з головою громадської організації «Союз Чорнобиль України»  Тришневським Віталієм Броніславовичем, ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС . Він професійний пожежник, мужня людина. В найстрашніші часи аварії разом з товаришами був на найнебезпечніших ділянках АЕС, саме тому дуже цікаво, професійно, чесно, іноді навіть з деяким гумором, доступно розповів  дітям та бібліотекарям  про ті трагічні дні, про труднощі, з якими тоді зустрілися ліквідатори. Зустріч була цікавою, повчальною тому, що чорнобильців залишається все менше, а дітям нагадати необхідно, що завтра вже саме вони господарюватимуть на Землі та відповідатимуть за майбутнє життя, тому їм треба вчитися жити на Землі сьогодні.

Кличемо вас на вечорницях гуляти, Андрія справляти, Калиту кусати, на дівочу долю ворожити

13 грудня ми святкуємо Андрія Первозванного - одного із дванадцяти апостолів, учнів Ісуса Христа. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших. Цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Це єдина ніч протягом року, коли хлопцям дозволяється бешкетувати. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння, насамперед ворожіння про шлюб. Одним із найпоширеніших є ворожіння на варениках. Дівчата їх ліплять і складають у рядок. Чий вареник швидше з’їсть кіт чи собака - та дівчина вийде заміж. Також дівчата скидали черевички чи інше взуття з ноги та переставляли його по черзі по підлозі: чий черевик першим на порозі стане, ця дівчина найпершою вийде заміж. Люди вірили, що в ніч вечорниць на свято Андрія Бог кохання та одруження ходить по землі; для нього був приготований столик з пампушками та балабушками, обов’язково застелений білим рушником. У давні часи, коли наступав вечір у переддень свята Андрія, дівчата збиралися у просторій оселі. Господинею хати повинна була бути самотня вдова, яка пильнувала, щоб дівчата під час вечорниць дотримувалися всіх традицій та вірувань… А ось у наш час, на жаль, рідко можна зустріти дотримання таких традицій. Але тільки не на Чемеровеччині! Чемеровецька центральна бібліотека для дітей уже традиційно проводить андріївські вечорниці, цього року вони пройшли під назвою «Кличемо вас на вечорницях гуляти, Андрія справляти, Калиту кусати, на дівочу долю ворожити». Цього разу на гостину у бібліотеку завітали учні 7-Б класу Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат» разом з класним керівником Надоліною Наталією Миколаївною. Усі учасники свята одягнувши вишивки додавало особливого колориту святу. Та й все інше було як годиться: і дівчата з парубками, і ворожіння, і вареники, і калита, і вишивання-плетіння, і щедрі пригощання. Але найголовніше - працівники бібліотеки змогли створити справжню атмосферу свята, передати дітям частинку духовного скарбу українського народу, продовжити через них давні традиції та гарні обряди. Багато хто зі школярів вперше був присутній на такому дійстві. І, відверто кажучи, не всі з них охоче прийняли запрошення на вечорниці. Адже навіть не уявляли, що на них чекає. Втім, дуже швидко діти поринули у дійство. Тож очі їхні горіли цікавістю і захопленням. Усі із задоволенням брали участь у всіх іграх, ворожіннях, співали обрядових пісень та кусали калиту. Апогеєм свята стало пригощання варениками, пирогами та узваром.

Інформаційне поле : « Гортаючи сторінки історії футболу»

Інформаційне поле : « Гортаючи сторінки історії футболу». Для усіх любителів цієї захоплюючої гри, море  інформації, цікавих фактів та історій з нагоди відзначення Всесвітнього дня футболу». День футболу покликаний об'єднати і футболістів, і фанатів, так відданих своїм кумирам поля. Кожного разу вони із завмиранням серця вболівають за свою команду. І тоді вже всесвітня популярність футболу не здається дивною. Адже якщо задуматися над тим, що завжди володіло людством ... Звичайно, віра. А футбол простий і тому універсальний, адже в нього можна грати де завгодно і чим завгодно. І тому, щоб зробити виставку цікавішою для своїх юних користувачів ми з задоволенням використали настільну гру, щоб читачі разом з книгою змогли поринути у світ футболу. 

Виставка – кросворд : « Перехрестя Мудрого Закону»

Щорічно 10 грудня відзначається Міжнародний день захисту прав людини. Права та обов’язки супроводжують кожного на протязі всього життя з самого народження. Будь-яка людина, починаючи з юних років, потрапляє у ситуації, коли необхідно чітко знати свої права і обов’язки. Тому напередодні цього свята 07.12.2017 року бібліотекарями Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей для учнів 2-х класів було презентовано виставку – кросворд : « Перехрестя Мудрого Закону» , присвячену висвітленню прав та обов’язків дитини. Завдяки цій зустрічі учні розширили свої знання про основні положення Декларації та Конвенції із захисту прав дитини, зрозуміли значущість цих важливих документів, навчилися відрізняти права від обов’язків, дізналися про те, як закони захищають і і охороняють дітей у нашій країні.

Cлайд – лекціz здоров’я «Не дай СНІДу часу»

4.12.2017 року читачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей об’єдналися в одному з залів бібліотеки , щоб переглянути слайд – лекцію здоров’я «Не дай СНІДу часу» та стати учасниками актуального репортажу «Рабство за власним бажанням», саме ці дві теми сьогодні, як ніколи стоять на вістрі часу для підлітків нашого часу. Мета заходів: попередити, застерегти молодь, а основне сприяти вихованню почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя, а також, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

Інформаційний лекторій : «Не ламай дитячої долі»

1.12. 2017 року Чемеровецька центральна бібліотека для дітей долучилася до акції «16 днів проти насилля» . Основним заходом в рамках проведення акції став інформаційний лекторій : «Не ламай дитячої долі» учасниками, якого стали учні 4 - Б класу. За допомогою хвилин інформації та тренінгових вправ учні мали змогу побачити та відчути наслідки насильства, які виникають внаслідок здійснення порушень прав дітей. Відрадно, що наші юні користувачі сприймають акти насильства над дітьми та однолітками негативно, бурхливо реагуючи при розгляді тієї чи іншої ситуації. Під час заходу ми намигалися навчити дітей відстоювати свої права, свою гідність, захистити себе, пережити почуття людини, над якою скоєно насильство, відчути відповідальність за свої вчинки та навчитись доброзичливого відношення до оточуючих. По закінченню лекторія діти мали змогу задати запитання бібліотекарям та отримати вичерпні відповіді.

Хронометр пам’яті : « Не забуваємо про тих, хто хотів жити»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Основним заходом Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію. 24 листопада 2017 року користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей учні 8 – х класів стали учасниками хронометру пам’яті : « Не забуваємо про тих, хто хотів жити». Ведучі заходу акцентували увагу слухачів на те, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор . Молоді читачі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули відео – спогад «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Бібліотекарі звернула увагу присутніх на книжкову виставку «Голодний рік, як чорна птиця над краєм змореним літав», яка діє в читальному залі.

Виставка - екскурс " З книгою краса Японії стає кращою". Для тих, користувачів , яких цікавить загадковий світ Японії. Таємниці та цікаві факти на сторінках пізнавальних книг та журналів.

Ігровий практикум "Як приборкати Книжкозавра"

Один із найцікавіших заходів тижня ігровий практикум "Як приборкати Книжкозавра" до проекту Фундації Дарини Жолдак «Як приборкати КниЖкозавра» . Щоб визволити книги з полону Книжкозавра учням 2-го довелося виконати безліч цікавих, креативних та пізнавальних вправ.

Альманах пам’яті: « Вже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас»

У рамках проведення заходів з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи 21.11.2017 року Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей року спільно з учнями 3 – А класу та вчителями Ларисою Олександрівною Семенишеною та Валентиною Василівною Домбровською було проведенно альманах пам’яті: « Вже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас». Учні мали можливість оглянути тематичну фотовиставку «Революція Гідності : горнило духу, патріотизму, мудрості». Згадали на заході і про нашого земляка Пагора Дмитра, який був учасником мирного протесту біля будівлі СБУ в Хмельницькому та загинув унаслідок вогнепального поранення під час стрілянини з боку СБУ. Собою він прикривав від куль дівчину. Залишив батьків і брата. Похований у рідному селі Хропотова, Чемеровецького району, Хмельницької області. Ця зустріч нікого не залишила байдужим і довела, що історію творять люди і це стосується усіх! «У День Гідності та Свободи ми вшановуємо мужніх патріотів, найкращих синів, які віддали життя за незалежність України під час подій на Майдані та в зоні АТО. Ми глибоко вдячні всім, хто став на захист Вітчизни, хто самовіддано допомагає українським бійцям. Впевнена, що наша держава неодмінно збереже суверенітет і територіальну цілісність, стане по-справжньому демократичною, європейською та процвітаючою. Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні», - зазначили ведучі заходу.

Літературна вікторина "Із скриньки бабусі Лінгрен"

Герої її казок знайомі дітям, та й не тільки, у всьому світі. В її книгах, як і в усьому її образі є особливе, потаємне диво, яке так необхідно читачеві будь-якого віку. Ця чудова шведська письменниця все життя руйнувала міфи і ставила під сумнів прописні істини, все для того, щоб між світом дітей і світом дорослих встановився постійний діалог і розуміння. Цій події було присвячено літературну вікторину "Із скриньки бабусі Лінгрен", яку бібліотекарі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей провели для учнів молодших класів з нагоди відзначення 110-річчя від дня народження письменниці. Дітям розповіли біографію Астрід Ліндгрен, а так само повідали історію виникнення однієї з героїнь книг А. Ліндгрен - Пеппі Довгапанчоха. А чудові історії про Малюка і Карлсона відомі всьому світу. Школярі активно брали участь в підготовленої бібліотекарями літературної вікторини за мотивами казок цієї великої письменниці.

«Як стати товариською людиною» під такою назвою 16 листопада було проведенно психологічний тренінг Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей. Учасниками заходу стали учні 7- А класу. Юнаки та дівчата були активними, розмірковували які риси притаманні толерантній та  інтолерантній особистості. На  листочках паперу написали, що треба  зробити, щоб бібліотека  стала « Простором толерантності».  Обговорювали вислови видатних людей про толерантність, виконували творчі завдання в групах. Захід супроводжувався сюжетними відео слайдами, які були спрямовані на вміння прислухатися до думки іншого; засвоювати навички толерантної поведінки; вчитися бути терпимими і доброзичливими; на формування активної позиції на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини; формування терпимості до відмінностей між людьми; формування патріотизму молоді.

В рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!», який проводиться з 12 жовтня по 20 листопада 2017 року, Долучилася й Чемеровецька центральна бібліотека для дітей спільно з дитячою художньою школою . Даний конкурс проводиться з метою сприяння формуванню у дітей основ безпеки дорожнього руху, культури поведінки на вулиці, профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, навчання дітей правилам поведінки на вулицях і дорозі, сприяння збереженню здоров’я і життя дітей; створення умов для реалізації їхніх творчих здібностей та талантів. В конкурсі дитячого малюнка на рівні громади взяли участь діти віком від 7 до 12 років. 13 листопада було відібрано чотири найкращих малюнка створеним при бібліотеці оргкомітетом й направлено в обласну бібліотеку для дітей ім. Т.Г. Шевченка для подальшого їх оцінювання.

Вечір – елегія : «Коханні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мово»

 У кожній людині є душа і серце, у кожного народу – мова і пісня. Наша мова – невичерпне джерело, скарбниця народного духу. 9 листопада 2017 року ми уже традиційно в Україні відзначали День української мови та писемності. З нагоди цього свята у Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей було проведено вечір – елегію : «Коханні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мово» з учнями 5-их класів . Під час заходу бібліотекарі та користувачі в своїх віршах та під час проведення конкурсів та вікторин акцентували увагу на тому, що у наш час знання рідної мови визначає багатство, широчінь інтелектуальних і естетичних інтересів особистості. Нинішній час ми вже не називаємо відродженням, ми перейшли цей рубіж, нині ми знаходимося в стані розвитку. Також під час заходу користувачі розвивали навички зв’язного мовлення, виразного читання поетичних творів, пам’ять, увагу, творчі здібності, вміння висловлювати власну думку; сформували переконання у нетлінності духовних скарбів України. Тож розвиваймося самі, розвиваймо та вдосконалюймо наше найбільше багатство — нашу мову.

 

Історико-пізнавальний екскурс « Це нашої історії сторінки і рядки…»

Указом Президента України 2017 рік проголошено роком Української революції 1917–1921 років. Українська революція - низка подій, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою українського народу в1917–1921 роках. Загалом Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності. З метою вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років в Чемеровецькіа центральна бібліотека для дітей протягом року провела цикл заходів, основним з яких став історико-пізнавальний екскурс « Це нашої історії сторінки і рядки…» проведений 7.11.2017 року для школярів Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат». Бібліотекарі під час свого виступу зазначила, що ті часи були одні із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби і відродження української нації. Боротьба за Україну триває і сьогодні. Для користувачів також було презентовано виставку - хроніку «Це нашої історії рядки, з представленими книгами та часописами, що дають можливість відвідувачам бібліотеки дізнатися, як минулі покоління виборювали незалежність України, поклавши на її вівтар незліченні жертви.

Літературна містерія: « Хеловін – час чаклунів, чудес та жахів»

Чемеровецька центральна бібліотека для дітей 31 жовтня відсвяткувала уже традиційне для користувачів свято Хеловіну, дуже осінню, містичну, веселу, карнавальну дитячу забавку. Діти допомогли прикрасити зал, розмалювали обличчя і почали відлякувати духів іграми, конкурсами, танцями під веселу музику. Найцікавішим конкурсом для дітей  було Надути якнайшвидше повітряну кульку та намалювати їй моторошне обличчя вимагала хазяйка Кімнати з привидами. Винагородою для дітлахів стали чай, солодощі, гарний настрій.

У розпал осіннього листопада , а саме 20 жовтня Чемеровецька центральна бібліотека для дітей запросила своїх юних читачів на літературну зустріч з відомим дитячим письменником , директором видавництва «Вісім лапок» , автором 23 дитячих книг Олександром Івановичем Зімбою. Під час знайомства з автором діти дівалися , що Олександр Зімба не лише пише і видає книжки для дітей. Він заслужений тренер з важкої атлетики і надзвичайно цікава, доброзичлива людина, а ще дуже добре вміє спілкуватися з дітьми. Учні початкової школи , які прийшли на зустріч з письменником, слухали пана Олександра дуже уважно, адже спочатку він розповів кілька цікавих фактів зі свого життя. Виявляється, що пан Олександр, не зважаючи на свій вік, продовжує займатися спортом, кожен день починаючи з тренування. Він влаштував невеличке змагання на реакцію та спритність з найжвавішим хлопчиком із залу та переміг у ньому, автор також поділився з дітлахоми секретами здорового та щасливого життя, а також розповів про свої поїздки та зустрічі з читачами! Впродовж зустрічі у читачів виникали цікаві запитання, на які автор охоче відповідав та розповідав повчальні історії зі свого життя. Приємним сюрпризом стали подарунки нашим читачам - книги для бібліотеки та кожному календарик з Бровком і Мурчиком, знаменитими героями творів Олександра Зімби. Ця приємна зустріч надовго залишиться у наших серцях та серцях наших читачів!

Літературний набат "Ви сила й мужність, Ви захист України, ми молимося за Вас"

 І ми вклоняємося тим,

Хто захищав всіх нас завзято,

І тим, хто нині з автоматом

…наш спокій береже

     14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим Днем захисників України. Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.  Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. Сьогодні воїнам, як ніколи, потрібні підтримка, добре слово та повага тих, кого вони захищають. Свою увагу, тепло і підтримку напередодні Дня Захисника України дарували воїнам  усіх поколінь учні 9 – А класу під час літературного набату "Ви сила й мужність, Ви захист України, ми молимося за Вас" проведеного Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей 13.10.2017 . Діти  вшановували захисників  теплим  словом поезії та гарними рядками вдячності, які лунали від серця.

Час веселих випробувань: « Як козаки до бібліотеки ходили»

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, а віднедавна, і Дня захисника України на відділі обслуговування 1- 4 класів дитячої бібліотеки було проведенно час веселих випробувань: « Як козаки до бібліотеки ходили», для учнів 2-Б класу Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат». На заходів майбутні захисники України продемонстрували свій розум та ерудицію, показали свою силу та спритність, швидкість та влучність. Перевіряли спритність юних козачат, які повинні були нарядитися в козацьку одежу, поки горить сірник; їхню влучність – перенесенням води в посуд; швидкість – поїданням гречки; грамотність – виправленням помилок у листі до султана. Завзято підтримували хлопців-козаків та брали участь у конкурсах і юні козачки. Веселі випробування пройшли на славу, а перемогла – ДРУЖБА!     

Свято Покрови Пресвятої Богородиці для нас, українців, свято християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.  Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву - Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Комплекс заходів щодо вшанування українського козацтва розпочато  11 жовтня з пригодницької розвідки: « Лицарі українських земель» для учнів 4-го  А  класу  Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат». 

Літературна зоомозаїка: «Подорож країною Зооляндією»

  До Всесвітнього  дня захисту тварин що відзначається у всьому світі щорічно, був заснований на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив в 1931 році у Флоренції (Італія), і покликаний звернути увагу людства на проблеми інших мешканців планети в Чемеровецькій центральній  бібліотеці  для дітей літературну зоомозаїку: «Подорож країною Зооляндією». Маленькі користувачі з цікавістю знайомляться з такими цікавими темами: «Цікавинки живої природи»: «Твої четверолапі друзі»; «Цікаве,дивне,незвичне»; «Цікаві факти про життя домашніх тварин».

Виставка - хроніка "Бібліотека і користувач рулять"

28 вересня було презентовано виставку - хроніку "Бібліотека і користувач рулять", на якій відображенно усі цікаві події з життя бібліотеки за 2017 рік. Де бібліотекар та користувач виступають одним цілим.

Розпочинаємо цикл заходів з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, першими серед заходів стали : піар акція "Я Love свою бібліотеку" релакс-dey "з книгою на одинці" та день нової книги " Нові та вже хітові"

Історичний репортаж:  « Реєстр Вічного Плачу»

 29 вересня 2017 року  Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей було проведено історичний репортаж  « Реєстр Вічного Плачу» метою вшанування жертв Бабиного Яру  під час Другої світової війни.   В інформаційному повідомленні  бібліотекарі ознайомили присутніх   з жахливими, трагічними подіями, що відбулися 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Ярі, а також з низкою не менш трагічних і не усім відомих подій, які відбувалися на цьому ж  місці у 1942, 1943, 1961 роках. До уваги дітей  було представлено  відеопрезентація  «Бабин Яр», документальний фільм «Трагедія Бабиного Яру», які допомогли глибше усвідомити та уявити ті жорстокі події, а також  фотовиставка «Бабин Яр: без права на забуття».

 

З нагоди відзначення Міжнародного дня миру Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей було проведенно акцію миру : «З голубом частинку миру й тепла  Україні».

Експрес – пам'яті: « Легенди Чемеровецьких лісів»

Медіагодина спомин: « За український рідний край боєць боровся кожний»

     22 вересня, у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.                      

     В  Чемеровецькій  центральній бібліотеці для дітей  з нагоди відзначення свята  було проведенно медіагодину спомин: « За український рідний край боєць боровся кожний».  Найважчі та найжорстокіші випробування випали на долю нашого народу у роки Другої світової війни. Мільйони українців пройшли крізь це пекло і не скорилися.

      У Другій Світовій війні  самовіддані патріоти Чемеровецького  району, як і решта наших співвітчизників, показали всьому світові небачений героїзм та велич духу українського народу. Ніхто тоді не шкодував свого життя, відстоюючи рідну землю. Вони боролися за Батьківщину, за світле майбутнє заступних    поколінь.    Згадуючи таких людей і доблесні їхні справи, маємо завжди пам’ятати, що партизанський рух, як і все пов’язане з минулою війною – це вічно жива історична пам’ять, яка повинна вчити повазі до минулого та виховувати почуття патріотизму не гучними гаслами, а ділом.  

 

       Перед очима наших гостей предстали постаті героїв-партизан, які в лихоліття фашистської окупації піднялися на боротьбу. Це Й. І. Протоцький, К. П. Гаврисінської,  Т. Тоскалюк,  Й. Й. Сирваровський,  Кравцов В. Г. та багато інших. Ніхто не залишився байдужим після перегляду документальних і художніх відео фрагментів. Читачі познайомились з матеріалами, представленими на літературному перегляді « Поки горить свіча, не згасне  пам' ять про подвиг, славу і відчуття».

Виставка– інсталяція : «Ми всі з книги до Вас прийшли»

20.09.2017 року для юних користувачів на відділі обслуговування 1 – 4 класів  було презентовано виставку – інсталяцію : «Ми всі з книги до Вас прийшли». Місце, де поряд з книгою оживають її герої.

Квест «Відома і невідома Хмельниччина»

15.09 . 2017 року Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей було проведенно ІІ етап обласного квесту для дітей «Відома і невідома Хмельниччина», приурочений до 80-ліття Хмельницької.

Учасниками цього змагання стали школярі Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат», які виборювали в рівній боротьбі звання найерудованішого гравця, та найспритнішої команди.. Дві команди «50 на 50» і «Самородки» виконували завдання на чотирьох зупинках: історичній, географічній, літературній, архітектурній на кожній станції іх чекало виконання 3 різних завдань за кожне з них вони отримували фішки та їх накопичували також щоб проявити індивідуальну ерудиції на кожній станції були підготовленні індивідуальні запитання за які гравці отримували накопичувальні сердечка. Щоб просуватися далі по грі діти розшифровували пароль до наступної зупинки і продовжити свій шлях. Для того щоб полегшити шлях дітей було обрано бібліотекарів – координаторів, які супроводжували команди. Діти із задоволенням виконували завдання і заробляли бонусні картки, що давало їм змогу продовжувати маршрут до наступної станції. Таким чином команди дійшли до фінішу, де були підраховані бали і оголошена команда-переможець квесту, нею стала комнда «Сомородки» і визначений найерудованіший учасник квесту – Худа Богдана Петрівна. Усіх учасників квесту було нагороджено дипломами та подяками, а також щирі слова вдячності колектив бібліотеки та учасники квесту висловлюють велику подяку народному депутату України О. В. Герезі, який виділив подарунки для учасників квесту. Олександр Володимерович розуміє що підтримка, розвиток та заохочення дітей це святий обов’язок влади, громадськості на просто хороших людей.

Виставка - присвята " Безсмертний автор американської новели" з нагоди відзначення 155 - річчя від дня народження О. Генрі.

Бібліотеки сприяють підвищенню правової обізнаності

04 вересня на базі Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, за результатами проведеного огляду-конкурсу на кращий інтерактивний правоосвітній захід серед обласних, центральних районних та міських бібліотек Хмельницької області, відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу.

«Бібліотеки відіграють важливу роль у підвищенні правової обізнаності населення, зокрема у сільській місцевості. Ваша робота оцінена належним чином і сподіваюся, що тандем співпраці продовжиться надалі. В свою чергу, органи юстиції також будуть ініціювати ряд новел, зокрема, 1 вересня 2017 року стартував Всеукраїнський проект «Я маю право!», який реалізується Міністерством юстиції та територіальними органами юстиції за підтримки USAID “Нове правосуддя” , - зазначив Віктор Худняк.

З привітаннями та словами вдячності виступила заступник начальника управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації Валентина Граділь, яка зазначила: «Ми надалі будемо співпрацювати з управлінням юстиції аби реалізовувати та втілювати у життя проекти, які забезпечують поширення правових знань серед громадськості».

За результатами конкурсу місця розподілилися наступним чином:

І місце - Чемеровецька центральна бібліотека для дітей;

ІІ місце - Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва;

ІІІ місце - Віньковецька центральна районна бібліотека.

Інтерактивні заходи проведені Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г. Шевченка та Чемеровецькою центральною бібліотекою для дорослих були відзначені подяками.

 

Бажаємо переможцям і учасникам конкурсу натхнення, вдячності від відвідувачів та нових творчих ідей, які будуть сприяти підвищенню правової обізнаності громадян!

Перший урок «Ми – європейці».

Вже стало доброю традицією для Чемеровецької бібліотеки для дітей  розпочинати разом з своїми користувачами новий навчальний рік першим уроком, який цього року проходив від назвою «Ми – європейці» . Мета  уроку розширити знання учнів про Україну, набуті в попередніх класах; показати роль і місце України в житті Європи; допомогти усвідомити важливість для України співпраці з країнами ЄС; виховувати інтерес та повагу до здобутків і досягнень свого народу та європейських народів; ознайомити учнів із визначними пам’ятками України та Європи, що ввійшли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; розвивати вміння вільно висловлювати свою думку. Для дітей бібліотекарями було підготовлено  інформаційну виставку "Ми українці-європи діти", віртуальну 3D подорож країнами Європи, мультимедійну презентацію історії створення Європейського Союзу та віртуальну вікторину «Я знаю Європу, а ти», яка включала в себе кілька турів з он-лайн запитаннями і стала ізюминкою заходу.  Також бібліотекарі акцентували увагу присутніх на тому , що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.

Виставка - імпульс "Ти прекрасна Україно, в усі часи"

Виставка - інсталяція " Святий Спас приготував усього про запас"

Історична академія «За синє небо, за жовте колосся»

Серпневим урочистостям -  Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності нашої держави – була присвячена історична академія «За синє небо, за жовте колосся» для маленьких користувачів нашої бібліотеки . Захід було проведено в формі гри – дискусії, основною метою було познайомити дітей з  державною символікою України, історією її походження; дати уявлення про герби обласних міст України ; навчити юних користувачів уважно розглядати зображення, описувати їх, а також розвинути в дітей інтерес та фантазію; виховати повагу до символів. Бібліотечні працівники розповіли дітям про героїчні сторінки боротьби українського народу за свободу і незалежність, територіальну цілісність та демократичний вибір України, державні і національні символи України, познайомили з традиціями та звичаями українців, культурою, архітектурними пам’ятками тощо, а потім дітвора  взяла участь у конкурсах, іграх, вікторинах «З Україною в серці», «Українські свята», «Моя квітуча Україна», під час яких проявили кмітливість, наполегливість та допитливість. Під час заходу діти згадували вірші і пісні про Україну, рідну мову. Цікавинкою  для дітей став майстер – клас «Зроби своїми руками дарунок Україні». Захід доповнив огляди літератури, представлені на книжкових виставках «Україна! Ти для мене диво», «Наша незалежна українська держава». «Україні присвячується», «Наша країна – рідна Україна», «Хай буде вільна Україна, на всі віки, на всі часи», «День народження держави»,  ілюстрації до книг дали юним користувачам більш ширше уявлення про Україну та її культуру.

Виставка - порада "Репертуар для юного читача" виставка на допомогу користувачеві , що ж краще прочитати в останні дні жаркого літа перед новим навчальним роком..

Чайна церемонія : «Гарячий чай та таємнича Японія»

На чайну церемонію : «Гарячий чай та таємнича Японія», присвячене року Японії в Україні, яка пройшла 11.08.2017 року в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей  були запрошені юні користувачі нашої бібліотеки, адже любов до прекрасного треба прививати з  малечку. Бібліотекарі розповідали присутнім про особливості чайної церемонії в цій країні та пригощали різноманітними видами чаю та солодощами.  Однією з цікавинок, про які розповіли діткам, було те, що японці майже не вживають цукру та інших підсолоджувачів до чаю, а насолоджуються природнім ароматом та смаком напою. Під час чаювання традиційна японська музика, та виставка – інсталяція «Японія – країна сакури і сонця»  допомогли присутнім зануритися в атмосферу "Країни, де сходить сонце". Присутні переглянули відеоролики про свято сакури та весільні японські традиції. А найбільшим сюрпризом для всіх став hаnd-made «Сама створю  я віяло».  Протягом заходу читачі ближче познайомилися з загадковою країною, поринули у світ звичаїв та традицій дивовижної Японії.

Виставка - дегустація "Ноти літературного меню літа"

08.08.2017 року Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей в рамках обласного огляд-конкурсу  на кращий інтерактивний право освітній захід було проведено правовий батл  «Закон – знання проти страху». Бібліотекарями було розроблено  цікаву комплексну програму заходу щодо сприяння  морально - правовому вихованню дітей і підлітків в бібліотеці.  Орієнтування підростаючого покоління на здоровий спосіб життя.  Формування етичних ідеалів через книгу і читання.  Найважливішим лейтмотивом заходу було виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадської зрілості є розвинена правосвідомість – усвідомлення особою своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону, до держави. Тому одним із головних напрямків сучасної бібліотеки поряд із сім’єю, школою та іншими соціальними інститутами суспільства є правове виховання дітей. Учасники заходу переглянули кілька роликів, що безпосередньо стосувався цієї теми. З них слухачі дізналися, що думають про права людини в різних країнах світу, історію їх виникнення та боротьби за те, щоб кожний з нас мав рівні можливості. Навіть зараз мільйони людей почувають себе абсолютно безправними як фізично, так і психологічно. Тому фільм завершився риторичним питанням: коли ж Конвенції про права дітей будуть дотримуватися по всій Землі?  Ця проблема задала тон другої половини зустрічі під час якої виступив Блажко Ігор Антонович - начальник сектору превенції , який розповів присутнім про свій особистий досвід роботи в цій галузі права. Ігор Антонович наголосив на тому, що до нього та його колег може звернутися будь-хто, хто вважає, що його права порушуються. Захід  пройшов  в формі жвавого діалогу.

Флеш – заняття « Креативний бібліотекар»

Проведення  флеш – занять « Креативний бібліотекар», які проводилися 28.08.2017 Чемеровецькою центральною дитячою бібліотекою , для бібліотекарів сільських філій, мали на меті досягнення певних результатів: на локальному рівні підвищити та доповнити професійну кваліфікацію бібліотечних працівників, адже саме  компетентні та креативні  бібліотекарі сьогодні спроможні підвищити рівень культурної громадянської освіченості підростаючого покоління. Відповідно до програми занять  тренери – бібліотекарі приділяли  багато уваги розвитку творчих та креативних  здібностей . Основною темою занять стала « Бібліотека + користувач: діалог у віртуальному просторі», яка була доповнена цікавою  презентацією. Цікавинками для бібліотекарів стали вправи «Візуалізатор» та профі-повутина «Мій пазл частина креативу» .  Завжди приємно, коли подібні заняття надають можливість нашим колегам поповнити свій професійний багаж новими знаннями та враженнями. Свої враження учасники висловили лайками на карті семінару « Like-topic».

Виставка – адвайзер для юних читачів: « На обріях НЛО літа »

Виставка – адвайзер для юних читачів: « На обріях НЛО літа »  виставка гарячих літніх літературних  хітів  .  Різні герої надзвичайно сильно впливають на увагу юних користувачів, тому героєм нашої виставки став інтригуючий інопланетянин  Марсік, який закликає дітей прочитати книги, які цього літа є досить популярними серед користувачів нашої бібліотеки.

Літературна подорож з улюбленою героїнею: «Меррі Попінс запрошує в казку»

Народознавчий компас: « Символи квітів у дівочому українському віночку».

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотек району. Ось і найбільш цікавішому  та найбільш колоритнішому народному  святу – святу  Івана Купала наші книгозбірні присвятили  значну увагу.  7 липня 2017 року  бібліотекарі центральної бібліотеки разом з активними користувачами  вирушили до Чемеровецького ставка, аби в автентичній атмосфері відчути прадавній дух українців. Під час заходу всі присутні  прикрашали святкове деревце, запускали свій купальський вінок, водили веселі хороводи, ворожили на судженого . Учасники заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов`язані зі святом, а також доповнювали розповідь гості власними знаннями. Святковий захід пройшов у позитивній та загадковій атмосфері стародавнього купальського свята.

Літня бібліоманія " Літні промінці на книжковій сторінці"

Канікули! Літо- найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто вирушає у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст або місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Звичайно ж ні! У книг канікул не буває. Тож наша бібліотека радо розділяє свій час з своїми користувачами. Весело, цікаво та, як завжди, із користю ми мандруємо сторінками книжок, дитячих журналів, приймаємо участь у вікторинах та конкурсах. І подорожувати не завжди легко та просто. Завдання та запитання бувають такими оригінальними та інколи несподіваними – є над чим задуматись! Завдяки нашим ми демонструємо,  що в бібліотеці можна змістовно відпочити, розважитися та набути нові корисні знання.

Правовий батл «Конституція України: вимір історії і часу»

Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України. Дійсно, у віці дітей неможливо знати детально всі закони. Але основне , що їх стосується, вони повинні знати і в отримані таких знань мають допомагати їм саме ми дорослі уже свідомі громадяни. Отримати такі знання користувачі нашої бібліотеки мали можливість під час проведення правового батлу «Конституція України: вимір історії і часу». Діти взяли участь в обговоренні правових ситуацій та конкурсі «Я-громадянин, я знаю свої права», читали вірші, розділи Конституції України. Доля і щастя народу та кожної людини залежить від того, якою буде Конституція, бо всі інші закони, розпорядження не повинні суперечити Конституції. Основному Закону України - Конституції - повинні підкорятися всі, сумлінно виконувати все, що вимагає Закон.

Напередодні дня Конституції України правова п’ятихвилинка: « Вчимося бути громадянами»

Літньо-казковий фреш : Барви літа через казку" для дошкільнят дитячого садочка "Дзвіночок" 19. 06. 2017 року

Літературна палітра «Славетні місця Хмельниччини»

19 червня 2017 року Чемеровецька центральна бібліотека для дітей  презентувала  літературну палітру «Славетні місця Хмельниччини», яка розкриває різні етапи становлення Хмельницької області: визволення, створення, історичний розвиток, культурний та архітектурний . Адже Хмельницька область це власний безмежний  світ замків, культурних споруд ,  старовинних релігійних споруд — все це відображає в собі красу Хмельниччини та окремих регіонів, які славляться на всю країну своєю неповнорністю.

Бібліографічна гра:  «Якщо автора я знаю, швидко книгу вибираю»

Бібліографічна гра:  «Якщо автора я знаю, швидко книгу вибираю» під час якої  бібліотекарі розповіли дітям  про науку бібліографію і її значення в підготовці і передачі інформації про твори друку. Учні ознайомилися з бібліографічними виданнями ( бібліографічні покажчики, пам'ятки , присвяти, шорт-аркуші)  та каталогами, картотеками районної бібліотеки. Підсумком зустрічі стала участь дітей у вікторині. 

Дегустація періодичних видань з першокласниками.

Cinema-halli: « Містерія казки запрошує»

   Чи любите ви казку? На це питання мабуть відповідь у кожного з нас єдина– «звичайно».  Що як не казка з перших років  життя знайомить нас з навколишнім  світом? Казка вчить добру і засуджує зло; вчить любити та цінувати працю і засуджує лінь; навчає  сміливості, любові до прекрасного; вчить  вірити у дива. Діти давно довели, що казки несуть  виховну функцію. Недарма народна мудрість передається через казку з покоління до покоління. Адже, казка — це маленька модель світобудови. А найголовніше, чого вчить нас казка — залишатися в душі дитиною, а значить, трішечки Чарівником. А чи справді це так,  мали змогу переконатися присутні на Cinema-halli: « Містерія казки запрошує», який  відбулось у нашій  бібліотеці 7 травня 2017 року. На цьому заході у нас побували учні учнів Чемеровецького НВК №2. Маленькі відвідувачі  повністю занурились у прекрасний і чарівний світ казки. Вони зачаровано слухали фрагменти казок, доповнюючи їх своїм змістом, а коли настав час  впізнавати казкових героїв, діти показали себе справжніми любителями і знавцями казок. 

Коло-спілкування «Дитинство повинно бути щасливим».

 

Традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – свято радості й надії. День цей покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля і багатьох інших. Цього сонячного та теплого  дня бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей завітали  з особливим візитом до особливих діток Чемеровецького районного  центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів . Цим ми вкотре  підкреслили важливість захисту дітей від життєвих незгод, страждань, хвороб і війн, на створенні всіх умов, щоб діти росли добрими, світлими, щирими і сердечними. «Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни». На святі вихованці продемонстрували свої досягнення та таланти. З неабиякою радістю дітвора приймала участь і в розвиваючих іграх,  та забавах. У вихованців Центру є певні фізичні обмеження, але хочеться, щоб вони відчували на собі підтримку та піклування дорослих і ні про що погане не думали. Діти з особливими потребами живуть поруч з нами. Так само вміють радіти і любити. І хочуть бути почутими!

Міжнародний день захисту дітей відзначається щороку в перший день літа. Це прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, здоровими, успішними, вчилися та займалися улюбленою справою. Цього дня Чемеровецька центральна бібліотека для дітей  презентувала чергову сторінку Хронологічного календаря та викладку літератури до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається 1-го червня щорічно. Як Хронологічний календар так і викладка літератури презентують цікаві та корисні книги відповідно до теми. Чільне місце займають міжнародні та вітчизняні правничі документи стосовно захисту дітей та збереження їх прав. Література, що представлена в цих візуальних формах популяризації документів, викликає зацікавленість, як серед читачів-дітей так і серед батьків, вчителів, вихователів. Також в цей день було організовано веселий калейдоскоп : « Яскрава, весела, щаслива, завзята дитинства планета крилата» та бібліо – party «Кожна дитина і кожна сім'я дарує дитині любов і сім'я» -  в  програму яких ввійшли конкурси, вікторини  пісні і вірші,  ігри та розваги. Завершилося свято флешмобом до Дня захисту дітей.

Ілюзіон мовної словесності  « Ну що б, здавалося слова»

24 травня в день   вшанування пам'яті святих рівноапостольних    Кирила і Мефодія. Більшу частину свого життя брати-просвітителі Кирило і Мефодій присвятили справі створення і розвитку слов'янської писемності. Вони вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов'янську абетку, чим поклав початок розвитку слов'янської писемності. За ім'ям творця абетки вона стала називатися "кирилицею". Коли Костянтина запитали скільки часу він творив слов'янську абетку, то він відповів, що "три місяці і все життя, бо просвіщати народ без письмен його мови, що намагатися писати на воді!". Про історію слов'янської писемності та внесок у її створення та розвиток великих просвітителів Кирила та Мефодія читачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей  дізналися відвідавши ілюзіон мовної словесності  « Ну що б, здавалося слова» та переглянувши виставку  "Творці слов'янської абетки". До уваги читачів – матеріали про життя та діяльність перших слов’янських просвітників -  братів Кирила та Мефодія, про історію даного свята, інформація про значення слов’янської  писемності  в історії українського народу.

Виставка-присвята «Літописець Поділля»

Михайло Стельмах – один із найяскравіших знавців багатств української мови. Жанровий і тематичний діапазон його творчості досить широкий, художня палітра різнобарвна і приваблива. Михайло Панасович Стельмах – український поет і прозаїк, драматург і фольклорист, публіцист і сценарист. Своїми поезіями, оповіданнями, повістями й романами він підніс рідне слово до високих вершин в українському письменстві ХХ століття. Завдяки цьому митець відбив глибинні площини народного життя, визначальні ознаки української ментальності,змалював типові народні характери. У цьому світі йде гостра боротьба правди й кривди, утверджується добро й заперечується зло. Михайло Панасович Стельмах народився 24 травня 1912р. у селі Дяківці Літинського району на Вінниччині в родині незаможного хлібороба. Перші його віршові спроби припадають на тридцяті роки, коли він по закінченні Вінницького педагогічного інституту (1933) вчителює спочатку на рідному Поділлі, а потім у школі села Літки на Київщині. Паралельно з роботою вчителя Стельмах працює і як збирач народнопісенних скарбів; пізніше (після Великої Вітчизняної війни) він деякий час вдосконалював професійні навики фольклориста на посаді наукового співробітника в Інституті фольклору та етнографії АН УРСР. Перша збірка поезій «Добрий ранок» виходить під редакцією А. Малишка 1941 року. За все своє життя автор написав 7 поетичних збірок, понад 12 прозових творів, та безліч казок для дітей. 24 травня виповнилося 105 років від дня народження Михайла Стельмаха - одного із найяскравіших знавців багатств української мови. Жанровий і тематичний діапазон творчості якого досить широкий, а художня палітра різнобарвна і приваблива. З нагоди ювілею автора в центральній дитячій бібліотеці організовано виставку-присвяту «Літописець Поділля», на якій висвітлені життєвий шлях письменника, фото з його відомим сином Ярославом Стельмахом, твори автора та документальні матеріали про нього. Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати нашу бібліотеку і ознайомитись з матеріалами виставки.

Патріотична - година: «Щоб нація могла жити. мусять найкращі сини її боронити»

23 травня в Україні відзначають День Героїв. Це день пам’яті про борців за волю України, які присвятили своє життя служінню нації. Але в теперішній політичній ситуації це свято – не лише данина пам’яті про героїв минулого. Це день вшанування наших нинішніх героїв, мужніх і відважних воїнів АТО. З цією метою Чемеровецькою районною бібліотекою для дітей проведено патріотичну - годину: «Щоб нація могла жити. мусять найкращі сини її боронити». Бібліотекарі разом з школярами згадали усіх борців за волю та незалежність України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН, героїв Небесної Сотні, а також всіх, хто захищає в сьогоденні наші землі від ворогів нації.

Виставка-подорож «Мрій! Читай! Мандруй!»

Враховуючи, що Генеральна Асамблея ООН затвердила проголошення 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму, з метою важливості міжнародного туризму, потреби кращого взаєморозуміння між народами та поваги до культурних цінностей в усьому світі, що в загальному має сприяти зміцненню миру на планеті, цьогорічну виставку проекту «Display-кросинг» виставку-подорож «Мрій! Читай! Мандруй!» Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації пов`язала з туризмом. Метою проекту виставки-подорожі «Мрій! Читай! Мандруй!» є популяризація художньої, науково–популярної літератури про подорожі, туризм; розповісти на всю Україну та про свій рідний край, а також про важливість взаєморозуміння між народами. 22 травня Чемеровецька центральна бібліотека  для дітей прийняла естафету від бібліотекарів України, ставши однієї із 147 учасниць загальноукраїнського проекту «Display-кросинг». У рамках виставки в книгозбірні планується проведення  низки цікавих пізнавальних заходів серед них: бібліографічні огляди та он-лайн перегляди, читання по колу ,  туристичні круїзи присвячені туризму, подорожам.

За будь-яких часів людство прагнуло зберегти для нащадків свої найцінніші та найвизначніші надбання.  Сподіваємось, що наша виставка-подорож допоможе нашим користувачам вивчити і розповісти іншим про прекрасні чудеса світу та нашої України.

Перший розділ виставки — «Бібліотечні мандри з героями книг» — містить художні та науково-популярні книги, що спонукають відвідати інше місто, країну; розповідають про ментальність та культуру інших народів.

Другий розділ — краєзнавчого характеру. «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах» відкриває туристичний світ видань про Чемерівці  та Хмельницьку область область, про Україну загалом.

Третій розділ — «Спогади та враження» — найцікавіший. У ньому можна знайти путівники, карти, інформацію про цікаві місця. Тут також зібрані листівки з визначними місцями та сувеніри з різних країн. Особливу увагу приділено краєзнавчій краєзнавчому напрямку виставки «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах».

Виставка-подорож викликала  зацікавленість у наших юних користувачів . Поєднання поробок з книгами робить її яскравою та інформативною.

 

Приходьте до бібліотеки, знайомтеся з виставкою, мрійте, читайте, плануйте свої подорожі!

«Коли твій дім забрала війна»

В Чемерівцях  презентовано  книгу «Коли твій дім забрала війна».  Вона про долі тисяч наших співвітчизників, чиї життя змінила війна. Про людей, які пройшли важкий шлях, але не зневірились. Звернути увагу суспільства на проблеми наших співвітчизників, які зіштовхнулися з тяготами війни. У книзі зібрано 12 унікальних історій, 12 життів, які скалічила війна. Прості люди, які жили звичайним життям: працювали, навчалися, народжували дітей, будували свої домівки. Але одного дня за їхнім вікном пролунали вибухи. І життя змінилося назавжди. Вони не посоромилися розповісти про свій біль і страхи, які пережили, про те, як на власні очі бачили війну як складні обставини навчили їх боротися та перемагати. Усе для того, щоб кожен почув і зрозумів – як тяжко дістається перемога. Через долі цих людей автори спробували розкрити дуже важливу проблему, яка назріває в нашому суспільстві, – сприйняття війни як буденності, байдужість до чужого горя та проблем. Просимо усіх бажаючих прочитати книгу звертатися в бібліотеку.

Народне прислів’я каже «Без верби і калини нема України». До цього прислів’я ми додаємо «Без вишивки, верби і калини нема України». Тому що вишитий рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами-оберегами. Щороку третього четверга травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванкуі вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок. А в нас це, ще й не просто одягти вишиванку , а й донести до дітей значення вишивки, кожного її узору через книгу.

Вишиванка - символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка - дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, усміх тата,

Прадідів пророчий заповіт.

Вишиванка - писанка чудова,

Звізда ясна, співи та вертеп.

Вишита сльозою рідна мова,

Думами дорога через степ.

Вишиванка - біль на п’єдесталі,

Слава, воля, єдність, віра - ми.

Журавлем курличе, кличе далі,

Стелить вирій взорами-крильми.