Акція – емоція : «Розділи почуття з смайликом»

За 36 років свого існування «смайлик» (або по-науковому «емотікон») став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато сучасних користувачів Інтернету вже не можуть навіть уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звичайно ж, за цей час з'явилося безліч «смайликів», відображаючих різне смислове і емоційне забарвлення. «Смайлик» замінює те, чого не дістає в спілкуванні за допомогою чатів та форумів, електронної пошти та соціальних мереж - інтонацію голосу й міміку. «Смайлики» допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, врешті-решт, вони просто забавні і викликають позитивні емоції. Море емоцій, позитивного настрою та драйвової енергії дарували смайлику читачів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей під час акції – емоції : «Розділи почуття з смайликом» присвяченої дню народження смайлика.

Майстер – клас: « Осіння казка дівочого образу»

Щоб створити красиву і нескладну дитячу композицію  бібліотекарі Чемеровецької центральної дитячої бібліотеки для дітей вирушили до 3 – А класу на майстер – клас: « Осіння казка дівочого образу» на якому дітки своїми руками  з живих квітів та листочків  створили з  яскраві та оригінальні композиції дівчини – осінні, де кожен зумів пофантазувати над образом.  Різноманітні осінні листочки для виробів просто усипали землю і часто люди не звертають на них уваги, а це безцінний матеріал для цікавих виробів , виготовлення яких допомогає нам розвивати у дітей моторику, фантазію та прививати дітям любов до прекрасного.

Експромт конкурс:  «Осінні читання по колу»

Під ногами приємно шелестить перше опале листя і берізка дерева починають горіти осіннім золотом. Осінь робить перші кроки нашими скверами, парками , вулицями, які ведуть до бібліотеки.   Для читання книг - осінь найідеальніша пора року, і книжкові закладки можна знайти під кожним деревом… А коли ще сяють яскраві осінні промінчики немає нічого кращого, ніж провести день з цікавою книгою в руках на свіжому повітрі. Нещодавно до Чемеровецької центральної бібліотеки  для дітей надійшли нові книги і наш обов’язок ознайомити з ними юних читачів , а щоб все проходило в невимушеній атмосфері ми вирішили провести експромт конкурс:  «Осінні читання по колу» на краще читання поезії та прози серед учнів З – Б класу Чемеровецького  НВК№1 "ЗОШ І-ІІІст., ліцей та МНВК", де за підсумками двох турів перемогу отримала Турчак Яна Олегівна.

Поле чудес

11 вересня для учнів 4 – А класу було проведенно Поле чудес основною цілю якого було згуртування класного колективу, розвиток інтересу до пізнавальної діяльності, інтересу до історії бібліотеки і книги та різних цікавинок з оточуючого середовища. Основними завданнями, які стояли перед бібліотекарями були розвиток уваги, сприйняття, пам'яті, уяви, фантазії, усного мовлення (через відповіді учнів), самостійність, логічне мислення; розвинути емоційно - вольову сферу учнів; розвинути повагу до іншої людини. Весело і швидко пробігли пустотливі хвилинки. Гра складалася з трьох турів і супергри. Учасникам довелося не тільки відгадувати слова, але і загадки, заховані в скриньці, а також виконувати уривки зі своїх улюблених пісень або віршів, читати побажання друзям, розповідати смішні історії відповідно до випав сектором на імпровізованому барабані. Хлопці і дівчата веселилися і поповнювали багаж своїх знань в ігровій формі.

Перший урок: «В Європу з Україною в серці»

Тема першого уроку року в рік завжди підбирається з особливою увагою. Завдяки їй учнів можна настроїти на потрібний лад і направити їх у вірному руслі. Останні роки для першого уроку обирають найбільш важливі теми в житті народу. Адже учень має знати сучасну історію, яка твориться на його очах, а також вивчати минуле. Лише знаючи цей матеріал, дитина стане в майбутньому повноправним членом суспільства і зможе впливати на творення майбутнього. У житті кожного покоління і кожного народу є події, які назавжди лишаються в історії, впливають на свідомість людей, а також визначну роль відіграють у місці і ролі багатьох цивілізацій. Українці завжди славилися своїм прагненням свободи, стремлінням щасливо і безбідно жити. Через це навколо України проходило багато подій, які мали вплив не лише на українців. Аналізуючи минуле і застосовуючи його у сучасності, можна відзначити, що перший урок в 2018-2019 навчальному році повинен бути спрямований на виховання гуманістів і справжніх патріотів. Найважливіша мета у виховному процесі полягає у вихованні всебічно розвиненої людини, як фізично, так і морально, з високим рівнем інтелекту та прагненням до пізнання нового, кращого. Цього року перший урок проведений Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей 03.09.2018 року мав назву «В Європу з Україною в серці» . Основна мета заходу: інформування й виховування учнів у дусі спільних європейських цінностей, ознайомити з країнами євросоюзу; формувати національну свідомість школярів та розвивати пізнавальні інтереси учнів. Старанно підібрані яскраві фотоматеріали, поезії, література сприяли формуванню у вихованців почуття гордості за свій народ, за свою країну.

День знань «Кличе вересень до знань»

31.08.2018 року  королева книга запросила усіх діток  дитячого садочка «Дзвіночок»  на день знань «Кличе вересень до знань». Під час заходу королева книг познайомила дітей з  королівством книг,  провела огляд літератури, діти розгадували загадки, обговорювали свої улюблені казочки. Також на святі діти мали змогу повеселитися  під час ігор, конкурсів. Свято проходило в теплій і веселій атмосфері, діти  відгадували різні казкові вікторини. Впродовж свята звучало багато музичних композицій, а музичною  ізюминкою  свята став гімн садочка у виконані його вихованці. Читаючи книжки, ми не лише здобуваємо знання, а й збагачуємо свою мову, поповнюємо запас  слів. Отож, шануймо, бережімо, читаймо книжки, бо в них мудрість, знання людства, набуті упродовж тисячоліть.

Виставка - панорама "Україна віхи історії"

В  рамках святкування Дня Прапору та Дня Незалежності України 23 серпня в Чемеровецькій  центральній бібліотеці для  дітей  відкрито виставку - панораму "Україна віхи історії" , в якій представлено цікаві фото матеріали  та художню літературу, присвячену історії формування української державності боротьбі Українського народу за незалежність своєї держави та сучасна історія України. . Запрошуються всі бажаючі ознайомитися з  літературою та історією нашої Держави.

Пізнавальні забави: «Медово-яблучні фестини"

Серпень є вкрай багатим місяцем на різного роду свята. Особливо багато тих, що корінням сягають у слов’янські традиції. Серед них виділяються три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий. 16серпня у  Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей було проведено пізнавальні забави: «Медово-яблучні фестини, під час якого відвідувачі познайомилися з витоками, традиціями та звичаями українців у святкуванні Спасівських свят. Родзинкою заходу став невеличкий майстер-клас з виготовлення символу яблучного спаса -  яблучка своїми руками .Також гостей заходу запросили «продегустувати» книжкові родзинки з виставки «Святий спас приготував усього про запас», що допомогли читачам бібліотеки через яскраві картинки  дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості та народні прикмети.

Експрес – імпровізація « Літо в палітрі яскравих кольорів»

Цікава експрес – імпровізація « Літо в палітрі яскравих кольорів» для користувачів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей в розпал літа. Робити кольоровими улюблених героїв - це весело, особливо якщо кожен уявляє їх по-своєму от і ми дали можливість своїм користувачам включити уяву.

Обласний конкурс «Лідер читання – 2018

26 липня 2018 року в приміщені Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей відбувся другий етап обласного конкурсу «Лідер читання – 2018 ». Позмагатися приїхали переможці 1-го етапу конкурсу, району та об’єднаної територіальної громади користувачі сільських бібліотек філій. Учасники конкурсу розповідали про свою улюблену книжку та представляли на розгляд журі читацькі щоденники та леп буки, також діти мали проявляти знання в області літератури під час конкурсів та вікторин зь чим діти впоралися на відмінно. Переможцями місцевого туру стали: І – місце Вересюк Крістіна 7 клас – Чорнянська бібліотека філія, ІІ – місце Колісняк Роман Романівська бібліотека філія , Також грамоти за перемогу в конкурсі на кращий леп бук отримали Бідулько Олександра та Захарченко Олег. В ході конкурсу дітей проявили креативність, фантазію, не тільки підкріплюючи свою розповідь малюнками улюблених героїв, а й майстерно перевтілюючись в їх образи. За участь у конкурсі кожен учасник отримав подяку за участь переможці отримали грамоти та подарунки. та книгу.

Пригодницько - читацька хвиля "Книга в руках читачів розправляє паруса"

Літо – омріяна пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок на морі, дехто – вирушити у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книги? І тут у відповідь легендарний вислів – у книг канікул не буває! 20 липня наша книгозбірня знову вирушила до своїх читачів, щоб разом поринути у цікавий світ пригож та згуртуватися для змістовного літнього відпочинку дітлахів під час пригодницько-читацької хвилі "Книга в руках читачів розправляє паруса.

Виставка - знайомство: "Драйвуй з новою книгою в ритмі літа"

Виставка - знайомство: "Драйвуй з новою книгою в ритмі літа", гарячі літературні новинки для наших користувачів фантастика, пригоди, корисні енциклопедії для підлітків, книги для розвитку малечі та багато інших цікавинок презентовано для користувачів Чемеровецької центральної бібліотеки на яскравій виставі.

Павутина професійності : «Креативний. Ерудований. Компетентний»

17 липня 2018 року бібліотечні працівники Чемеровеччини зібралися в одному з залів центральної дитячої бібліотеки під час павутини професійності : «Креативний. Ерудований. Компетентний». Для обговорення підсумків роботи за перше півріччя 2018 року, а також було висунуте питання про подальше планування і впровадження інноваційних форм та методів у роботу бібліотек, в тому числі універсальної десяткової класифікації. Третину занять було присвячено тренінговим вправам для розвитку креативного потенціалу бібліотекарів філій. Присутні визначили проблеми, з якими щодня стикаються бібліотекарі у своїй роботі та групами шукали шляхи їх вирішення. Під час інтерактивної лекції бібліотекарі ознайомились із сучасними методами у виховній роботі. Відпрацьовуючи кластерний метод, кожна група створила «Читацьку лабораторію» для різних вікових категорій. Усі творчі роботи були об’єднані темою : «Бібліотека майбутнього, яка вона?». Підбиваючи підсумок зустрічі всі присутні відзначили цікавість та практичну спрямованість опрацьованих сучасних форм роботи.

Бізнес гра : «Як стати успішним бізнесменом»

Бізнес гра – класична гра, що навчає торгівлі нерухомістю, та надає можливість розпоряджатися великими грішми та швидко збагатитися. 12 липня бібліотекарями Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей організовано та проведено з юними користувачами young бізнес гру : «Як стати успішним бізнесменом». .Цікава, захоплива настільна економічна гра, яку ще називають «МОНОПОЛІЯ» допоможе весело і змістовно провести час в колі сім’ї або друзів. Гра дозволить опанувати тонкощі великого бізнесу, ефективно розпоряджатися грошима, керувати окремими підприємствами і встановлювати свою монополію в певній галузі економіки. Мета гри полягала в отриманні максимального прибутку шляхом вкладення стартового капіталу. Успіх в економічній грі залежить від вигідних угод та передбачливих капіталовкладень. Навіть якщо вдача відвернеться від Вас, Ви зможете виправити свої справи, узявши позику під заставу нерухомості. Найзаможніший гравець, якому належить все, стає переможцем – МОНОПОЛІСТОМ. У грі приймали участь 6 гравців. Хлопця із зацікавленістю сприйняли проведення гри та з великим захопленням вкладали свій «стартовий капітал» з метою отримання максимального прибутку. За результатами проведення гри перемогла дружба. Кожен із дітей мав змогу відчути себе монополістом і продемонструвати всі свої вміння і навички в бізнесі, що обов’язково знадобиться їм в освоєнні всіх аспектів їхньої майбутньої професії.

Майстрім: "Абетка шашкової гри"

Бібліотека сьогодні - це територія спілкування не лише за книгою, а й за дошкою для гри в шашки. А особливо влітку коли хочеться розбавити книгу з чимось цікавим і ось цього разу це стали шашки з незвичайним полем для гри під час майстріму: « Абетка шашкової гри», який проходив в парковій зоні бібліотеки 10.07. 2018 року. Основним завданням при підготовці майстріму було : навчити дітей формувати вміння планувати власні дії, будувати тактику та стратегію своїх дій, тренувати в умінні взаємодіяти з партнером по грі, контролювати ситуацію, спокійно реагувати на свої невдачі і позитивно ставитися до успіхів суперника. Цікаві комбінації, правила, тактика та техніка гри, море емоцій і посмішка яка стала основним показником для того щоб стверджувати, що захід пройшов на ура.

Фольклорний етюд : "Ой, на Івана та й на Купала. .."

Фольклорний етюд : "Ой, на Івана та й на Купала. .." відсвятковали разом з юними читачами Чемеровецької бібліотекою для дітей 6 липня з нагоди відзначення наймагічнішого та найзагадковішого свята літнього періоду присвячену Купальському святу, або святу Івана Купала. Юні дівчатка ознайомились з літературою про історію та легенди цього свята: пошуку вогняної квітки папороті, виготовлення Морени, розпалюванню купальських вогнів, ворожіння вінками на воді та інше.

Малинова party: «Корисненька й солоденька»

Малинова party: «Корисненька й солоденька», яка стала приємною несподіванкою напередодні святкових Конституційних днів рожеві насиченні кольори, солодощі, розваги, море корисної інформації для юних користувачів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей в розпал літа. У період літнього ягідного буму дуже доречним видалося пригощання солодкою малиною та ожиною.

Виставка – хроноскоп «Конституція – гарант українців»

З нагоди відзначення 22-ї річниці Дня Конституції України на відділі обслуговування 5- 9 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей пропонується до перегляду користувачів виставка – хроноскоп «Конституція – гарант українців». Література, представлена на виставці, надає можливість кожному читачеві ознайомитися з важливим значенням Конституції України, в якій закріплено право українського народу мати власну державу.

Майстер – клас : «В книжечку на згадку – зробимо закладку»

Скільки прекрасного є в читанні! Не тільки переміщення в незнанні таємничі світи, не тільки нові враження та переживання… Ще – палітурка книги, така приємна на дотик; особливий запах сторінок і, звісно ж, закладка. Що особливого, здавалося б, у закладках? Дехто взагалі може обходитися без них. Та все ж іще з дитячих років ми звикли закладати сторінки, аби продовжити читання – хто б сумнівався – на найцікавішому моменті. Тож закладка – такий самий атрибут читання, як і сама книжка. Історія закладки для книги з’явилася практично з самою книгою. Колись закладки дуже високо цінувалися. Їх дарували не простим людям, а царським особам. Виготовляли закладки із різних матеріалів: заліза, срібла, золота, шкіри, слонової кості. Через свій красивий зовнішній вигляд вони були ще й предметом мистецтва та гордості колекціонерів. У наш час закладки все частіше роблять з паперу, тканини. Але найцікавіші закладки – ті, що зроблені своїми руками. Для їх виготовлення потрібно проявити творчість, фантазію, уяву. Вже вкотре Чемеровецька центральна бібліотека для дітей проводить майстер-клас із виготовлення закладок – і з паперу. Це і просто, і практично, і абсолютно безпечно для книг – тонка картонка не завдасть шкоди книжковим сторінкам. Форма закладок – це політ фантазії: від веселих чоловічків до звірів, квіточок, сердечок тощо. чудових , яскравих закладок своїми руками. 20 червня наші маленькі користувачів дошкільнята ДНЗ «Дзвіночок» взяти участь в майстер – класі : «В книжечку на згадку – зробимо закладку». Ось які чудові закладки для улюблених дитячих книжок ми виготовили.

13.06.2018 року Чемеровецькою бібліотекою в рамках проекту "Успішні локальні громади" було проведено локальне дослідження методами висячих питань та дослідницької прогулянки на рахунок думки громади про перспективні зміни парку відпочинку в Чемерівцях. Жителі різних вікових категорій активно долучилися до даного опитування.

Flawers занурення «Ми маленькі квіточки України зірочки»

Останій захід для випускників дитячого садочка «Дзвіночок» flawers занурення «Ми маленькі квіточки України зірочки». Все про квіти , догляд за ними про необхідність збереження рідкісних видів про символічне значення квітів, які являються символами України. На найцікавіше звернення маленьких користувачів де звичайний підпис замінений відбитками маленьких долоньок дошкільнят з проханням берегти рослиний світ від забруднення.

Перехресття веселих забав «Літня мандрівка Книголюбів»

Розпочалася пора літніх канікул, які з нетерпінням чекає кожна дитина. Щоб канікули пройшли цікаво, пізнавально та з користю Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей розроблену програму літніх читань BOOKSUMMER– 2018 першим заходом якої стало перехресття веселих забав «Літня мандрівка Книголюбів» для учнів 1-2 – х класів Чемеровецького НВК № 2. Весело, цікаво та, як завжди, із користю ми мандрували сторінками книжок, дитячих журналів, діти приймали активну участь у вікторинах та конкурсах. Будемо чекати з нетерпінням на подальшої зустрічі з усіма присутніми, адже бібліотека підготував не менш цікаву програму літніх читань, під час якої всі бажаючі зможуть проявити себе..

Екологічний барометр «Чиста планета»

Екологічний барометр «Чиста планета» який організований Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей  у формі гри на початку літа для юних користувачів на початку літа став  нагадування про необхідність збереження чистоти навколишнього середовища під час канікул.  Під час заходи бібліотекарі ще раз нагадали користувачам , що наш світ є унікальним вже багато мільйонів років, але наявність людини призвела до багатьох екологічних змін на планеті. Нажаль присутність людини призвела до руйнівних змін але в нас ще є шанс змінити все на краще.

Літературне кафе «Book & кава»

Кава – більше ніж просто напій, що допомагає просинатися в ранці. Це ціла культура, не менш важлива за кулінарію чи мистецтво. А якщо каву поєднати з цікавою та змістовною книгою то отримаємо потужний мікс такий необхідний для сучасної, активної креативної молоді та й взагалі суспільства, яке намагається швидкими темпами йти в ногу з часом. Так 2 червня в день коли Чемерівці відзначали день міста для активних читачів та жителів містечка бібліотека презентувала літературне кафе «Book & кава» – простір для хороших книг та поціновувачів ароматної кави. Від самого ранку бібліотекарі спостерігали безперевний потік відвідувачів: яких бадьорила кава, чай та безтоштовний смаколик а головне їх надихала книга. Дівчата зізнаються, що давно мали задум створити місце «з родзинкою», тобто простір для приємного відпочинку і саморозвитку водночас. Під час свята усі бажаю мали можливість зануритись у цікаве читання за чашкою гарячого напою.

Квест для активної молоді "Цікаві Чемерівці"

Участь в трьохденому обласному фокус- семінарі "Моделювання бібліотечного обслуговування дітей: актуальні тодішні методі"

Профіправовий челендж: "Слухай сьогодні - плануй завтра"

21.05.2016 року Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей було проведенно профіправовий челендж: "Служай сьогодні - плануй завтра". Челендж з правознавцями учнями 9- Б класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" передбачав визначити рівень володіння знаннями в правовому колі, під час випробувань у різних конкурсах, вікторинах . Діти мали пройти 10 станцій на кожній виконуючи пеане завдання. Команда кегля, якої дійде першою до фінішу отримає перемогу. За підсумками челенджу команди одночасно дісталися фінішу, ведучі запропонували спірний конкурс, але і тут перемагає дружба. Отже обидві команди «Філософи» і «ПравоАСИ» отримали перемогу в даній гри. Кураторами команд були директор Чемеровецького РЦЗ Любов Бевз команда «Філософи» , начальник відділу "Чемеровецького б'юро правової допомоги" Катерина Помазова команда « ПравоАСИ». «Громадяни повинні не тільки досконало знати свої права, а також розуміти як саме їх можна реалізувати та правильно захисти у разі порушення» - саме такими словами ведучі підсумували конкурс.

Колоритна творча - майстерка: "Моя вишиванка в кольорах України" для учнів 4 - В класу стала ізюминкою відзначення Дня вишивки в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей адже в результаті ми отримали безліч цікавих індивідуальних вишиванок від юних українців, якими вони їх бачать.

Європейське рандеву «Привіт Європо»

День Європи -це свято,яке з кожним роком стає все більш цікавим для українців,які прагнуть бачити себе в Європейській демократичній країні. В цей день ми шануємо наші спільні цінності,спільну історію ,та,що найголовніше-наше спільне майбутнє, Це свято в черговий раз нагадує нам , що Європа починається не за кордоном України,вона починається в серці кожного українця. У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні відзначається День Європи. ”Моя любов до Вітчизни не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, чим більш намагаюся збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр ”, - так сказав Вольтер, і ми не можемо не погодитися з цією думкою. Щоб рухатися вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства.

 

Такими словами 16 травня 2018 року розпочалося європейське рандеву «Привіт Європо» , мета якого ознайомлення учнів з історією, культурою, традиціями країн Європи, покращення знань про Європейський Союз, зближення української та Європейської молоді, формування естетичних смаків, почуття прекрасного. Нашими гостями цього разу були діти різної вікової категорії . Кожен учасник заходу, як собі уявив так і представив країну Європи яка йому припала до душі. Традиційні костюми, страви вишукана поезія Польщі, Франції,які звучали мовою оригіналу надало заходу особливого колориту. Усі присутні були задоволені, отримали багато цікавої і корисної інформації та маленькі сувеніри на згадку.

     Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш український космос, і наш національний оберіг. Це ідентичність України.  Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть.  

Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині – вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.

     Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя. Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Створена руками, така вишиванка всотує не тільки частинку душі того, хто її зробив, а ще є зв’язком між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.

 

     Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака  національної приналежності. Цього року Чемеровецька бібліотека для дітей дотрималася своєї традиції відкриття циклу святкування дня вишивки в одній із філій, а саме Більська  бібліотека філія прийняла гостей під час бібліотечної гостини « Чарівна краса вишиванки»,  під час якої  читачі  познайомились з   історією   вишиванки її  розмаїттям,  призначенням  та застосуванням в побуті а також про чарівні властивості орнаментів у  різних регіонах України, що символізує вишита сорочка, традиції вишивки української сорочки. Море поезії пісень та задоволення дарували  слухачам Більчани.

Сьогодні закінчився наш тренінг за програмою "Успішні локальні громади". Програма тренінгу була надзвичайно насиченою теми, які ще вчора були для нас космосом, та сьогодні ми вже певного роду спеціалісти з багатьох цікавих питань. Найбільш цікавим для вивчення стала тема вивчення локального аналізу в цілому та його видів: АВС, SWOT, BCG, PESTLE на прикладі нашої громади саме він стані в пригоді під час написання міні - гранту в рамках плану заходів програми. Взагальному ми отримали море позитивних емоцій, цікавих ідей, спілкування з однодумцями, професіоналами своєї справи а головне досвід.

Академія мужності : " Підведіться сучасники! Подвиг дідів достойний поваги"

8 травня Чемеровецька бібліотека для дітей разом з учнями 6_ Б класу , як і усі бібліотеки України згадували події Другої світової війни від час академії мужності : " Підведіться сучасники! Подвиг дідів достойний поваги". Ведучі заходу у своїх промовах намагалися передати всю важкість випробування учасників Другої світової війни і безмежну радість перемоги.

Година духовності «Пронеси добро і милосердя через усе своє життя…»

  04.05.2018 на відділі обслуговування 5- 9 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей до Року Божого Слова та з нагоди відзначення 1030 річчя зрещення Київської Русі відбулась година духовності «Пронеси добро і милосердя через усе своє життя…» У цей день до бібліотеки завітали учні 8- Б класу та настоятель храму УГКЦ отець Василь Демчишин. Впродовж зустрічі учасники духовного свята мали чудову нагоду поринути у світ Божого та людського Милосердя, а також поділитися своїми власними історіями та роздумами про Людяність, Добро і Милосердя у нашому житті. Словами «Христос Воскрес» відкрив святкову зустріч отець- Василь Демчишен. На заході йшлося про те, що доброта і духовність – це один з виявів, порухів людської душі, це те, що вирізняє людину. Адже тільки людина здатна мислити, мріяти, співчувати. Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого. Заохотив присутніх то відвертої розмови про людяність і милосердя в сучасному світі відеоролик про те, що добро завжди повертається до того, хто його робить «Божа милість». Наприкінці заходу діти змогли перевірити свою духовність під час тесту «Перевір себе», даючи відповіді на запитання,які їм найбільше імпонують . Цікавим акцентом для дітей стала тематична виставка «Шлях до духовності через книгу»

Гра розвага « Сонячні зайчики»

  Гра розвага « Сонячні зайчики» з нагоди відзначення день Сонця для користувачів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей учнів 4 –Б класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" відбулася 03.05.2018 року . Запровадило це свято Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ), маючи на меті привернення уваги світової спільноти до можливостей використання поновлюваних джерел енергії. Сонце – найближча до Землі зірка. Навколо Сонця постійно обертаються інші планети Сонячної системи. Сонце є для нашої планети найпотужнішим джерелом космічної енергії. Воно дає нам світло і тепло, які необхідні не тільки людям, але також рослинам і тваринам. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з'явилося життя. Діти дізналися багато цікавого про Сонце, прочитали легенду про бога Ярило-Сонце, розповідали вірші та прислів’я про цю яскраву зірку, відгадували сонячні загадки. Цікавинками для дітей стала фізкультхвилинка «Сонечко прокинулося. потягнулося» та асоціативна вправа «Сонячко яскравв, подаруй мені …».

02.05.2018 читачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей учні 3 - А класу працювали над створенням цікавих змістовно навчальних дослідницьких проектів "Винаходи людства". 5 команд, 5 проектів, море цікавої інформації та дружніх позитивних емоцій.

Екологічний діалог «Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті»

26 квітня до Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей завітали учні 9-А класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" , на екологічний діалог «Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті» , під час якої діти у формі запитання відповіді дізнавалися про трагічні події , які відбулися у квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС, вшанували тих, хто не шкодуючи свого здоров’я та життя заслонили собою світ від радіаційної хвилі. Переглянули відео-презентацію із світлинами періоду ліквідації катастрофи та сучасний вигляд Чорнобиля. Трагічна, фатальна мить. Смертельний спалах чорнобильської біди. І хоч би як тепер трансформувалися, узагальнювали й аналізували причини і наслідки чорнобильської трагедії, на жаль, ми ще й досі не відаємо, що то за знамення було, чи попередження... Ми тільки знаємо, що то був знак біди. Почався інший відлік часу і вимір світу : до Чорнобиля і після. Чорнобиль - полин-трава... Чорнобиль на чатах нашої пам'яті навічно. Також діти ознайомилися з виставкою – вшануванням "Атомна весна України" , на якій розміщені окрім науково-популярної літератури, художні твори Володимира Яворівського «Марія з полином у кінці століття», твори волинського письменника Юрка Вовка «Попіл Чорнобиля», «Чорнобильський роман», Бориса Олійника ("Сім"), Євгена Гуцала - "Діти Чорнобиля" та інші .

Загадкове асорті «Якщо мудрий відгадай»

19 квітня  загадкове асорті «Якщо мудрий відгадай» зібрало   активних  читачі, любителів цікавинок. Діти відгадували загадки, читали вірші про весну розгадували кросворду та просто спілкувалися.

Дівочі фішки «Кросовки і все іще для тусовки»

В усі часи люди слідкують за модними тенденціями, що відбуваються в світі. З приходом весни модні смаки особливо знаходяться у полі зору прекрасної половини людства. Тож дівочі фішки «Кросовки і все іще для тусовки» для гуртківці «Young Lady”  Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей стали досить актуальним акцентом для дівчат модниць.  Поради від кумирів, рекомендації від fashion – спеціалістів з сторінок свіжих журналів , діалог з бібліотекарем все це дівчата , під час чергового зайняття яке відбулося 18 . 04. 2018 року на свіжому повітрі в парку відпочинку. Також підлітки  дізнатися про життя законодавців моди, як світових, так і українських модельєрів, прослідкувати за сучасними модними течіями. Окремим блоком пройшлися по  порадампо підбору макіяжу, зачісок, одягу, адже кожна дівчинка прагне навчитися гарних манер, стати справжньою леді.

11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році. Час коли німецьке командування прийняло нелюдське рішення, від якого навіть зараз стигне в жилах кров - тотальне знищення в'язнів концентраційних таборів. До Міжнародного Дня визволення в'язнів фашистських концтаборів у Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей оформлено виставку – спомин « Шана за подвиг – подяка за мир».

Інсталяція « Писанковий розмай»

 Чемеровецька центральна бібліотека для дітей завершує цикл Великодніх заходів цікавою інсталяцією « Писанковий розмай» на якій ви зможете переглянути цікаві сучасні українські писанки з квілінгу, орігамі, стрічок, декупажу та традиційні українські писанки та ознайомитися з цікавими фактами про історію свята та святкування і в інших країнах.

Книжково-ілюстративна виставка-інсталяція «Великодній вернісаж»

Чемеровецька центральна бібліотека для дітей запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися із книжково-ілюстративною виставкою-інсталяцією «Великодній вернісаж», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння. З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь про традиції святкування Великодня, що потрібно покласти у святковий кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі. Наша виставка-інсталяція прикрашена різними народними аксесуарами, а також писанками оформленими різними техніками.

Літературна мозаїка: " Письменник гідності і правди»

" Про неординарну творчість Олеся Гончара написано немало статей, есе, етюдів. Його книги обійшли народи і континенти. Олесь Гончар і його творчість – не тільки предмет гордості українців, а й яскраве явище у світовому літературному просторі. 04.04.2018 користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для долучитись до літературної мозаїки: Письменник гідності і правди» присвяченої 100 – річчя від дня народження автора, читачі переглянули виставку його торів та вибрати собі до душі. Герої його романів обов’язково знайдуть відгук у серці кожного.

Книжчині іменини «Прийшов Наум - берись за ум»

Книжчині іменини «Прийшов Наум - берись за ум» стали завершенням Тижня дитячого читання. Під час свята у бібліотеці вирувало життя і відбувалось багато цікавих та різноманітних заходів. Родзинкою заходу були літературні герої Маша та Ведмідь . Королева книг провела захоплюючу подорож «книжковим королівством» та познайомила з його «чарівними мешканцями» Бабою - Ягою, Всезнайком, Нечитайликом , Пізнайком. Для всіх присутніх на заході демонструвалася інсценізація казки на сучасний лад «Про коня та принцесу». Із впевненістю можна сказати ,що всі присутні отримали заряд бадьорості, позитивні емоції, та хороший настрій.

 

Ілюмінатор  літературних героїв : « «Читачу поспішай, книгу прочитай, щоб зібрати мудрий урожай»

У вінок весняних свят гарно вплітається свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання , прикрашене особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами. Традиційно такий тиждень проходить в бібліотеці під гаслом «Читай сьогодні – будь успішним завтра». Одним з основних заходів цього тижня став ілюмінатор літературних героїв : « «Читачу поспішай, книгу прочитай, щоб зібрати мудрий уроджай» під час якого діти дружньо та залюбки занурилися в казково - книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили свій світогляд, отримали частинку любові і тепла. Та знову згадати своїх улюблених героїв сучасної української літератури.

Виставка - дайджест: "В полоні дитячої любові"

З нагоди відзначення Всеукраїнського тижня дитячого читання Чемеровецька центральна бібліотека для дітей презентувала для своїх користувачів виставку - дайджест «В полоні дитячої любові» на, якій зібрано найбільш популярні та зачитанні книги нашої бібліотеки та герої, книг, які стали кумирами підлітків.

Краєзнавчий трамвайчик: "Стежками рідного краю"

Краєзнавчий трамвайчик: "Стежками рідного краю" для найменших та найдопитливіших користувачів і як доречно саме під час тижня дитячого читання, коли користувачі активно виявляють свої любов до книги . Все, що корисно та цікаво про рідний край, а саме видатні особистості, легенди, культурна спадщина та багато цікавого.

Відкриття тижння дитячого читання «Запрошує весна у світ книжковий»

23 березня відбулося відкриття тижння дитячого читання «Запрошує весна у світ книжковий» на Чемеровеччині , базою для свята стала Чорнянська сільська бібліотека. Свято відкрили директор Чемеровецької центральної бібліотеки М. М. Кульпінська та завідуюча центральною бібліотекою для дітей О.А. Галак. На свято були запрошені учні 1-4 класів . Ведучі заходу, запросили маленьких читайликів у безмежний книжковий світ та побажала щоб книга завжди залишалася їх найкращим другом, читання дарувало радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового.У програмі звучали пісні про книгу, діти приймали активну участь у конкурсах, читали прислів’я, поговірки про книгу, відгадували загадки. А дорослі бібліотекарі мали змогу поринути у світ казки , але вже у сучасній інтерпретації казки ріпка. Загалом свято принесло дітям багато позитивних вражень, додало знань, а бібліотеці – нових користувачів!

Ерудит – шоу:   «Одне маленьке  «Я»  на  горизонті життя»

Ерудит  гра для школярів – це перевірка не тільки на знання шкільної програми, а й на кмітливість, почуття гумору, ерудицію. З метою згуртування читачів, розвитку інтелектуально-творчих здібностей  користувачів 22 . 03 . 2018 року було проведено ерудит – шоу:   «Одне маленьке  «Я»  на  горизонті життя». Даний захід організовано Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей з метою  підвищення правової освіченості  дітей.  За звання кращого знавця Основного Закону України змагались учні 8-го А класу  , яких було поділенно на 2 команди «Феміда» та «Академіки».  Команди  юних правників продемонстрували відмінні знання Конституції України та креатив під час виконання конкурсних завдань, а саме  гри «Озирнись на свій вчинок» та конкурсів  «Куди звернутись?», «Про все потроху», «Ми вам-ви нам», «Чорний ящик» та багато іншого. Підготовлені запитання були цікавими та стосувалися різноманітних сфер людського буття – від загальних логічних до спеціальних юридичних. Зокрема, студенти відповідали на питання з сімейного, цивільного, трудового, конституційного та адміністративного права, розгадували юридичні загадки та намагалися відгадати схованих у правових задачах казкових героїв. У нелегкій боротьбі перемогу здобула  команда  «Феміда»,  яка набрала 46 балів  проти 38 балів «Академіків». Сподіваємося, що проведений нами захід був для користувачів дійсно цікавим, а  дух суперництва допоміг визначитись з найкращими знавцями права. Ви усі – великі молодці.

Академії мужності : «Підведіться сучасники! Подвиг дідів достойний поваги!»

25 березня минає 74 роки з часу визволення Чемеровеччини від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні. В рамках відзначення 74-ї річниці визволення Чемеровеччини від німецько-фашистських загарбників протягом тижня в усіх бібліотеках філіях заплановано інформаційно-просвітницькі заходи спрямовані на вшанування пам’яті героїв-визволителів України. Про події того часу читачам Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей розповіли від час академії мужності : «Підведіться сучасники! Подвиг дідів достойний поваги!» . Увазі читачів було запропоновано коротку історичну довідку про ті далекі події 1944 на теренах рідного краю, та відеохроніку про події визволення України від німецько – фашиських загарбників, а також для користувачів підготовлено історико-патріотичну викладку літератури «Памятаємо!», на якій представленно книги про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, про те, що сьогодення ставить перед нами багато завдань, і головне з них - захистити рідну Україну, її цілісність та суверенітет.

Відкрилася виставка-подорож «Читай зі смаком!»

19 березня у читальній залі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей відкрилася виставка-подорож «Читай зі смаком!». Виставку створено в рамках реалізації проекту Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації "Display - кросинг" . На участь у виставці-подорожі, яка буде експонуватися у багатьох куточках України, бібліотеки різних типів та рівнів подали 162 заявки. Наша бібліотека перейняла естафету однією з перших. Все на землі має свій смак так і книга коли ти знайомишся з її сюжетом то вона гірка як смак лимону із сумним трагічним закінченням, то солодка як малина з глибокими почуттями, а ще цікавіша загадкова кориця, яка переносить користувача в світ чарів, магії та фантастики. Спілкуючись з книгою ми насамперед розвиваємося самі та стаємо цікавими співрозмовниками для інших любителів читати. Гурманам читання ми запропонували вишукані, елегантні, незвичні літературні присмаки: «Зі смаком сакури», «Зі смаком кави», «Зі смаком тропічних фруктів» та багато інших цікавих смаків. Сподіваємось - наша виставка стане хорошим навігатором у читанні – для наших юних користувачів.

Починаючи з першого класу , дітям задається певний список книг , які потрібно прочитати до початку навчального року. Щоденникові записи істотно допоможуть школяру згадати книгу. У читацькому щоденнику буде досить просто знайти необхідну інформацію про задані творах. Підготувати читацький щоденник легко , головне - докласти трохи старання і терпіння. А електронний читацький щоденник ще легше і цікавіше про особливості ведення такого щоденника користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей дізналися під час години спілкування «12 книг – 12 місяців».

Семінар - практикум «Фото та відео сервіси в практиці бібліотек, які обслуговують дитячого користувача»

14.03.2017 року Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей було організовано та проведенно семінар - практикум «Фото та відео сервіси в практиці бібліотек, які обслуговують дитячого користувача».

Участь у обласному поетичному марафоні «Хмельниччина читає Шевченка»

 Мабуть, не один з нас відкрив для себе Шевченка ще в ранньому дитинстві. Такі прості і звичайні слова. Скільки раз повторюємо їх, вслуховуємось в їхню мелодику і не можемо розумом збагнути, словами розказати, в чому ж їх сила, неповторність, особливий магнетизм. Напевно, отак і самого Шевченка повністю пізнати, вивчити, усвідомити просто неможливо. Він настільки багатогранний і невичерпний, що безкінечний. Читаючи його прозові твори, просто неможливо не захоплюватися його ерудицією і широким діапазоном сприйняття світу мистецтва, літератури. Шевченко був приречений бути поетом, а це більше ніж митець. Це людина, яка давно стала символом, знаком, легендою. Творчість Шевченка - не просто поетична творчість, а філософія і мудрість. А тому кожна зустріч з його творчістю – це нові і нові відкриття. Геніальна поезія Т. Г. Шевченка окриляє душу українського народу. У його творах майстерно поєднані любов до України та нищівна критика українців за рабську німоту. І сьогодні твори Кобзаря знову оживали з уст учасників заходу, її ведучих, вели присутніх тернистим життєвим шляхом народного співця, від дитинства до поховання на Чернечій горі. На вшанування 204-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка 7 березня з 11:100 до 11:30 читачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей взяли участь у обласному поетичному марафоні «Хмельниччина читає Шевченка», разом з 7-ми класниками Чемеровецького НВК №1 "ЗОШ І-ІІІ ст. ліцей та МНВК". 6 .03 читачі прийняли естафету в Хмельницької районної бібліотеки смт .Чорний острів, а 7.03 передали Грицівській селищній бібліотеці. Ми дякуємо обласній бібліотеці для дітей за чудову ідею – провести напередодні 204-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка марафон, за можливість протягом тижня щоденно чути пророче Тарасове слово. Саме такі заходи дають можливість осмислити не тільки велич геніального Поета і Пророка, його славу, але й осягнути непроминущість тих святих ідеалів, заради яких жив, творив і боровся великий син України. Дивлячись на інтригуючи обличчя дітей, на те як проникливо і з великою шаною вони читали твори Кобзаря, віриться, що все у нас буде добре, що Тарасове волелюбство, сповідування принципів демократизму і гуманізму в надійних руках.

Літературний  ранок «Його благословила доля  славою святою»

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка. Цього року даній пам’ятній даті користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей  присвятили літературний  ранок «Його благословила доля  славою святою», який пройшов у відділі обслуговування користувачів 1-4 класів та дошкільнят  6 березня 2018 року. Ранок було проведено з учнями 3-А класу Чемеровецького НВК № 1, на якому вони ознайомилися з життям та творчою спадщиною Тараса Шевченка, переглянули слайд-презентацію про долю відомого поета.    Учні читали вірші славетного Кобзаря,  та взяли участь в лото-марафоні «Як правда і свобода вічний Тарас». З великим задоволенням діти переглянули книги тематичної виставки «Шевченко – невмируща слава генія».

Виставка – присвята « О жінко – мудросте, богине, берегине роду»

Все прекрасне на землі - від світла сонця, від кохання жінки, від молока матері. В усі часи жінка була могутньою рушійною силою, яка надихала чоловіків. Заради неї розпочиналися війни, вершилися долі народів, створювалися шедеври. Образ жінки оспівували митці.  Скільки пісень, віршів, інших творів мистецтва присячено матері! Материнство - синонім людяності, добра, самозреченості. Вклоняється світ таким матерям, благословляє це величне і ніжне ім'я - Ненька, Мати, Мадонна! До Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей представленно виставку – присвяту « О жінко – мудросте, богине, берегине роду» , яка розкриває нашим читачамм плеяду видатних, неповтерних і безперечно талановитих особистостей - жінок.

Творча майстерка « Зготуй матусі подарунок»

2  березня в Чемеровецькій центральній бібліотеці  для дітей для користувачів  бібліотекарі провели творчу майстерку « Зготуй матусі подарунок» з виготовлення подарунку для мами до весняного свята 8 березня! Адже, що може бути приємнішим для матусі, як не подарунок рідного чада, виготовлений своїми руками. Нехай цей подарунок буде  недосконалим,  недорогим, але зроблений з любов`ю та щирою дитячою душею! Діти із великим  задоволенням прикрашали сувенірну бутилочку з використанням техніки декупаж. Подарунки  діти  змогли забрати  з собою і потім вручать своїй мамі та бабусі рано вранці 8 березня.

До дня народження великої української письменниці, перекладачки, літературознавця, громадської діячки Лариси Петрівни Косач (Лесі Українки) Чемеровецька центральна бібліотека для дітей 23 лютого провела для свої користувачів учнів 2- Б класу поетичну годину : В поезії її всі барви України» та представили виставку - персоналію : «Горить зоря її поезії над краєм» . Діти занурились у дивовижний літературний світ поетеси, дізнались про те, як нелегко було навчатися Лесі та робити перші творчі кроки. Глибоко вразило дітей те, що поетеса, незважаючи на хворобу, була життєрадісна й сильна, прагнула працювати та жити на славу своєї рідної землі. Впродовж заходу діти декламували вірші та проявили себе справжніми знавцями дитячих творів під час вікторини за казками Л. Українки «Лесин герой – герой України» .Під час таких заходів діти розуміють, що ми живемо в Україні, це наша рідна земля, і ми з вами теж її любимо, як любила свою Батьківщину, її пісні, традиції та чудову українську мову Леся Українка.

21 лютого Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей проведенно Non-Stop акцію : «Обирай українську книгу» з нагоди відзначення Дня рідної мови та з метою популяризації сучасних кних на рідній українській мові серед підростаючого покоління.

Моноскрипт пам’яті: « І мужність, ви як прапор пронесли»

Минає чотири роки з часу загибелі Героїв “Небесної сотні”. Світла небесна пам’ять кожному, чиє життя обірвалося в серці української столиці, всім тим, хто не дожив кілька днів до весни. Батьківщина втратила своїх синів – це великий біль для кожного, хто є українцем. В пам’ять про загиблих на Майдані в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей проведенно моноскрипт пам’яті: « І мужність, ви як прапор пронесли» для користувачів бібліотеки . Школярам розповіли про події Революції Гідності, а також про подвиг Героїв “Небесної Сотні”. Також діти мали змогу переглянути зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, прослухати неофіційний жалобний гімн “Гей, плине кача…”, пісню “Мамо не плач” та інші пісні та вірші про гідність, відданість та патріотизм героїв “Небесної сотні”, ознайомитись з фотоілюстративною експозицією “Між життям і безсмертям» .

Імідж – читання «Дарують мудрість дітям книги»

Імідж – читання «Дарують мудрість дітям книги» для самих маленьких користувачів Чемеровецької бібліотеки для дітей. Все про історію книги її трансформацію в віках , море фактів , цікавинок, відео - загадок та флаєрок про користь читання та поради як берегти книгу.

Читацькі посиденьки «Зустрінемо весну калачем і підсмаженим млинцем»

Сьогодні народознавчі свята завжди в тренді, обрядів та традицій завжди актуальні для Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей. Ось і сьогодні в нашій книгозбірні відбулося колоритне свято Масляної. На відділі обслуговування 1- 4 класів відбулися читацькі посиденьки «Зустрінемо весну калачем і підсмаженим млинцем» , де користувачі познайомилися з історієї свята та традиціями святкування Масляної у різних країнах світу та найкращі рецепти приготування млинців. Та стали учасниками майстер – класу з приготування найсмачнішого млинця. Проводжали зиму та зустрічали весну учні 4 – го класу Чемеровецького НВК № 1.

Виставка – вшанування: «Афганівстан далекий, який у кожній пам’яті живий»

Афганська війна... Вона на все життя залишила свій слід у долях її учасників. Афганський біль ніколи не відійде в забуття. Солдати й офіцери не можуть просто відсторонитися від тієї війни: і через десятки років після виведення військ із Афганістану вони «хворі» нею, вона сниться їм у кошмарах. З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей представленно виставку – вшанування: «Афганівстан далекий, який у кожній пам’яті живий» акцентує увагу на важких, жахливих буднях війни. Виставка сприяв вихованню поваги й шанобливого ставлення до воїнів – інтернаціоналістів та батьків, сини яких загинули в Афганістані. Сприяє вихованню патріотичного почуття, любові до України і здатність до самопожертви для її розбудови і процвітання, захисту від будь-яких посягань на її суверенітет.

DANCE REVOLUTION: « Сьогодні лише про любов»

14 лютого світ святкує День Святого Валентина – свято закоханих. Найкращі привітання в цей день - це слова, які торкаються самої душі. Ритм, який підсилює стукіт серця, і зізнання, від яких перехоплює подих. До Дня Святого Валентина в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей відбулася DANCE REVOLUTION: « Сьогодні лише про любов». На свято завітали учні 6- б класу Чемеровецького НВК № 1, щоб дізнатись про почуття, яке поза віком і часом, яке є творчим натхненням багатьох поколінь на різних континентах і яке рано чи пізно приходить до кожного з людей. Ведучі познайомили молодь з історією виникнення чудового свята кохання - Дня Святого Валентина та запропонували до уваги студентів відеоряд різноманітних презентацій про традиції святкування цього дня у країнах світу. Справжній «бум» у молоді викликала продумана розважально-ігрова програма, створена бібліотекарями на основі популярних телепрограм. Пари дуже швидко впорались із завданнями, що свідчить про те, що вони добре знають один одного.

Фотозона "У вирі любові"

До Дня Святого Валентина в Чемеровецькій центральній бібліотеці діє фотозона "У вирі любові". Запрошуємо всіх бажаючих загорнутися в поринути чу чарівний світ книг та періодики про кохання.

Виставка – інсталяція « Жульвердіана : у світі мандрів та фантастики»

Цікаву подорож у літературний світ Жуля Верна користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей  можуть здійснити переглянувши виставку – інсталяцію « Жульвердіана : у світі мандрів та фантастики» присвячену 190 – річчю великому письменнику, мрійнику і мандрівнику – Жулю Верну. Його  книги його не старіють. І зараз, на початку 21 століття, ними зачитуються діти і дорослі так само, як і сто років тому. Під час подорожі відбувся справжній «батл материків», про які розповідав у своїх романах Ж. Верн; діти грали у гру, були дослідниками творчості Ж. Верна, його фантастично-наукових передбачень та прогнозів в галузі науки,і техніки, більшість з яких збулись – у чому пересвідчися весь світ.