Літературний pit-stop: "Читацька шафа трендових книг"

Літературний pit-stop: "Читацька шафа трендових книг". Презентація книг, які надійшли до фонду Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей з Державної Програми.

Релакс-знайомство: «Zumba – рух запорука здоров’я»

Усі люблячі батьки мріють направити енергію свою дитину в потрібне русло, закласти міцний фундамент його фізичного здоров'я і допомогти освоїти йому життєво необхідні вміння та навички. Всі умови для гармонійного фізичного і духовного розвитку здатні забезпечити заняття дитячим фітнесом або ритмікою. Це унікальна можливість з самого раннього дитинства залучити дитину до спорту, прищепити любов до краси і здорового способу життя. З цією ж метою від час Всеукраїнського тижня громадського здоров’я Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей для юних користувачок бібліотеки організовано релакс-знайомство: «Zumba – рух запорука здоров’я» . Море емоцій, корисні поради з сторінок періодичних видань, години рухливих вправ саме таким акордом закінчився позитивний день для юних учасниць заняття.

Екстрим-вояж: «Таємниця зоряних світів»

12 квітня світ відзначає День авіації і космонавтики, а також Міжнародний день польоту людини в космос. Він з'явився, як данина величезному внеску в науку космічних досліджень. І дійсно, зараз важко уявити наше життя без супутників, які непомітно його роблять більш зручним. Про цікаву історію розвитку космонавтики та авіації користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей мали змогу дізнатися під час екстрим-вояжу: «Таємниця зоряних світів». Факти про космос настільки неймовірні, що вам захочеться дізнаватися все більше нового. Звісно, усі таємниці Всесвіту й досі не розкриті, але й те, що вже дослідили науковці, важко осягнути та уявити. У бібліотеці зібрали для вас все, що варте уваги.

Фольклорний рафтинг: «Що не домівка, так своя підківка»

Де краще місце на землі? Звісно ж, де ти народився, де живуть твої рідні і друзі. Для нас – це Чемеровеччина! Бібліотекарі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей під час фольклорного рафтингу: «Що не домівка, так своя підківка» намагалися разом з учнями 4-А класу під час ГПД, відслідкувати генеологічний ланцюжок Чемеровеччини. Разом ми мандрували вулицями рідного містечка, по-новому знайомлячись з його історичними та культурними особливостями, уважно роздивлялись фото цікавих перлин рідного краю, знаходячи знайомі куточки та порівнюючи їх з сучасним містом. Цікаво, що під час заходу діти мали змогу дізнатися історію виникнення та опис герба кожного населеного пункту регіону під час онлайн – квесту : «А звідки, твоє коріння?».

Методичний мікс : «Як залучити та зберегти юного сучасного вибагливого читача в світі мультимедіа»

Сьогодні тема медіаграмотності є особливо актуальною в роботі з сучасним вибагливим користувачем. Бібліотекарі постійно працюють із різними користувачами, що відрізняються поглядами та рівнем медійної обізнаності. Тому з метою вдосконалення знань в напрямку медіаграмотності на базі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей було проведенно методичний мікс : «Як залучити та зберегти юного сучасного вибагливого читача в світі мультимедіа». Неймовірна атмосфера злагодженості, зацікавленості, активності на протязі двох годин вразила фахівців бібліотек філій. Практично весь мікс, за програмою був пронизаний прикладами з практик: статті, відео, заголовки - реальні матеріали, що обговорювалися та аналізувалися всією аудиторією та ігровими вправами в яких бібліотекарі проявили себе не тільки творчо, креативно. Заняття допомогло бібліотекарям зрозуміти головні принципи роботи медіа, проаналізувати медіапростір з яким стикаться юний читач , познайомитись з механізмами медіавпливу та перейти до більш свідомого сприйняття інформації, навчитись більш чітко визначати пропаганду, фейки, маніпуляції в медіа, аби не потрапити під їх вплив, а також познайомитись з маркерами та інструментами, які будуть допомагати в цьому на практиці. Бібліотечно-інформаційна справа за умов сучасної інформаційної революції, розбудови потужного електронного інформаційного простору вважається в усьому світі серйозною справою і бібліотекарям просто необхідно володіти основами медіаграмотністі для роботи з громадою. Окремо було розглянуто тему інтересів сучасного користувача. Під час спільної рефлексії учасники висловили свої враження від отриманих знань і навичок, а також побажання продовжити навчання медіакомпетенціям на нових зустрічах.

Бібліопустощі: "Журляндія - країна розваг та пізнання"

Бібліопустощі: "Журляндія - країна розваг та пізнання", під час якого малята детально змогли познайомитися із періодичними виданнями, які передплачує центральна книгозбірня для дітей 4-10 років. Діти з інтересом розгадували головоломки та цікаві завдання, пригадували правила поводження з журналами, газетами, книгами дитячої книгозбірні.

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2019»

21 березня у дні, коли весна повноцінно вступає у свої права у Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2019». Цьогорічне свято книги об'єднало 7 хлопчиків і 20 дівчаток, закоханих у книгу 7-х класів з різних куточків Чемеровеччини, які виборювали звання «Суперчитач 2019». Впродовж 2-х годин кожен учасник представляв себе, розповідав про свою улюблену книгу та презентував відео, в якому ділився враженнями від прочитаних книг. Учасники ІІ туру конкурсу брали участь у вікторинах , а компетентне журі створене журі створене з метою об’єктивного оцінювання учасників конкурсу та визначення переможців здійснило аналіз читацьких щоденників, враховуючи кількість прочитаних книжок, систематичність ведення щоденника, наявність творів сучасних українських письменників, оригінальність оформлення та висловлювання власних думок. Потрібно відзначити, що перед журі стояло непросте завдання – вибрати кращих з кращих, оцінивши їх ерудованість, креативність і вміння аналізувати прочитане. Переможцями конкурсу стали: Радішевська Олександра – учениця 7 – Б Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" та Струс Анастасія - Юрковецька ЗОШ І-ІІ ступенів, саме вони набрали найбільшу кількість балів та отримали звання «Суперчитач 2019».

“Книга моя! Мудрість твоя збагачує наші серця”

Свято книги під назвою “Книга моя! Мудрість твоя збагачує наші серця”, яке сьогодні пройшло на базі Шидловецької бібліотеки філії дало старт відкриттю Тижня дитячого читання на Чемеровеччині. Учасниками свята були учні Шидловецької ЗОШ І-ІІ ст. І, як на будь-якому святі, не обійшлося без музики, пісень і танців. Ведучі заходу, , запросила маленьких читайликів у безмежний книжковий світ та побажала щоб книга завжди залишалася їх найкращим другом, читання дарувало радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового. Учасники заходу взяли участь у різноманітних конкурсах та вікторинах за сюжетами дитячих книжок. За уривками з казок та літературних творів діти відгадували їхні назви, літературних героїв та авторів. Діти відчули радість спілкування з друкованим словом та отримали гарний настрій і чудові враження. А попереду ще цікава програма Тижня дитячого читання, котра передбачає ряд цікавих заходів для дітей. Далі буде …

Ляльковий book – парад: «Мандри у ляльковий дивосвіт»

В міжнародний день лялькаря, який відзначається 21 березня, Чемеровецька бібліотека для дітей презентуввала своїм користувачам ляльковий book – парад: «Мандри у ляльковий дивосвіт». Під чвас, якого мали змогу заглибитися у таємничий світ народної ляльки, дізнатися про її історію, познайомитися з обрядовими, обереговими та авторськими ляльками. Сучасним дівчаткам, які звикли до іноземних лялькам, більше схожим на дорослих людей, буде цікаво подивитися на вбрання та зачіски ляльок – мотанок ,які прийшли до нас з минулих часів. Ці милі і добрі іграшки не стільки повинні були розважати дітей, а й покликані були нести виховну роль, прищеплювати життєві навички. Відвідувачі побачать на виставці ляльок різного віку - від найменших, так званих пупсиків, до дорослих, в різних вбраннях. І звичайно ж, на цій виставці в бібліотеці допитливі читачі зможуть ознайомитися з книгами з історії ляльок.

«Березень. Читають всі!»

20 березня Чемеровецька центральна бібліотека для дітей долучилася до проведення акції «Березень. Читають всі!».

Літературно – мистецький круїз: «Бронзовий родовід генія: пам’ятники Т.Г.Шевченка в Україні та за кордоном»

Перший весняний місяць багатий знаменними датами, зокрема, заходами, які присвячені відзначенню 205-річниці від дня народження Тараса Шевченка. Не могли не згадати про творчий доробок та увіковічення Т.Г. Шевченка і наймолодші користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей, тому з нагоди ювілею автора бібліотекарями було проведенно літературно – мистецький круїз: «Бронзовий родовід генія: пам’ятники Т.Г.Шевченка в Україні та за кордоном» для вихованців дитячого садочка «Дзвіночок».

Прем’єра лялькової вистави «Коза-дереза на новий лад»

Саме цими весняними днями коли, ще не теплі але сонячні дні віддають нам своє тепло та сонячний настрій на відділі обслуговування 1-4 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей відбулася прем’єра лялькової вистави «Коза-дереза на новий лад» у виконанні учнів 3 – Б класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцею та МНВК" . Запрошені учні 4- А класу отримали від перегляду масу задоволення, позитиву і багато приємних вражень. Адже, саме казки відкривають дитині шлях до пізнання цікавого навколишнього світу. Юні аматори підготували вже всім давно відому казку, але в сучасному стилі, глядачі мали змогу оцінити як змінеться характер і життя Кози-Дерези після того, як її виженуть Із Зайчикової хати.. Протягом всієї постановки, юні герої майстерно перевтілилися в своїх героїв, виконуючи місію актора, доносили глядачам повчальні дії через казку.

Літературний гепенінг « України слово – народу мудрість і Тараса заповіт»  в рамках ювілейної акції "Шевченка читають всі"

Сьогодні Чемеровецька бібліотека для дітей долучилася до ювілейної акції «Шевченка читають всі» приурочену 205-й річниці від дня народження великого українського поета і художника, яку ініцюювала Хмельницька обласна бібліотека для дітей напередодні відзначення ювілейної дати народження письменника. Сьогодні центральна бібліотека згуртувала навколо себе під час літературного гепенінгу « України слово – народу мудрість і Тараса заповіт» громаду в особі заступника селищного голови Повар Юлії Миколаївни та учнів 1- Б го Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцею та МНВК" для увічнення слави Великого Кобзаря через поезію. Дітки декламували вірші, радували присутніх милозвучними піснями, написаними на рядки його поезій, Юля Миколаївна в свою чергу поділилася з аудиторією літературними оглядами про людину з неймовірно складним та, водночас, осяяним геніальністю життям. І кожного разу, звертаючись до творчості Тараса Шевченка, ми знаходимо в ній відображення сучасності, того життя, яке маємо зараз, у цю саму мить.

Народознавча толока «Масляна до нас іде, смаколики з собою несе»

Любить наш народ святкування, веселощі і розваги. То чому б не відзначити кінець зими? Адже є чудова нагода - свято Масляної! Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. 05 березня на відділі обслуговування 1-4 класів пройшла народознавча толока «Масляна до нас іде, смаколики з собою несе», учасниками якої стали учні 2 – А класу Чемеровецький НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК", діти з радістю весну закликали та Масляну зустрічали! Свято Масляної закінчилося частуванням запашних млинців, які дітям приготували їх матусі.

Non-stop марафон «Спасибі прадіде Тарасе, за те, що ти навчив любити Україну»

9 березня відзначається День народження українського поета та художника, видатного сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка. Ім’я Кобзаря знають на всіх континентах: його твори перекладено майже усіма мовами світу, в багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, а на його честь названо міста, площі, вулиці, театри, навчальні заклади. Слово великого поета живе і надихає нас донині. Свою шану Кобзареві віддали користувачі бібліотек Чемеровеччини, які завітали напередодні завітавши до центральної бібліотеки для дітей на non-stop марафон «Спасибі прадіде Тарасе, за те, що ти навчив любити Україну» присвячений – 205 – річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Багато слів поета покладено на музику – вони стали піснями. Присутні мали можливість прослухали, як велично і красиво звучить пісня «Заповіт» в сучасній інтерпретації. Кожен учасник марафону декламував свій улюблений вірш Т. Г. Шевченка, поезію про нього і вплітав його у символічний вінок вдячності та вічної шани поетові.

Малюнкова арт-терепія...

Малюнкова арт-терепія...Ледве дихнуло весняне тепло, все в природі ожило. Усім нам подобається барвиста, весела, духмяна і запашна весна і ось сьогодні учні 4-А класу під час ГПД об'єднавшись з бібліотекарями центральної бібліотеки вирушили до парку відпочинку де на аркушах паперу відтворили свої весняні, ще зовсім дитячі мрії: про рідну школу, однокласників, майбутні поїздки а планів виявилося, ще у них дуже багато. Саме малюнкова терапія допомогає дітям пізнати самих себе, розвивати індивідуальність та відновлювати гармонійність.

Всеукраїнське заняття " Не вірр - перевіррр".

Читачі, колектив Чемеровецької центаральної бібліотеки для дітей та центральної бібліотеки для дорослих, структурні підрозділи відділу культури та туризму Чемеровецької селищної ради долучилися до Всеукраїнського заняття " Не вірр - перевіррр". Організаторами заходу виступили міжнародна організація REX в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» за підтримки Посольств США та Великої Британії. Заняття проходило одночасно по усій території України, а його учасниками стали близько 7000 тис чоловік.

Виставка – інсталяція «Китайський формат»

Китай – країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними китайський костюм, літературна китайська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! У рамках відзначення Року Китаю в Україні в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей презентовано постійно діючу виставку – інсталяцію «Китайський формат», яка містить цікаву художню та наукову літературу, фотоматеріали, присвячені китайській історії, культурі та традиціям також з нагоди відкриття виставки організовано майстер - клас з китайської каліграфії На майстер-класі учні 3 – А класу були ознайомлені з історією давньої та особливостями сучасної каліграфії у Китаї, біографією видатних митців. Діти дізнались які матеріали використовують під час написання ієрогліфів, також повторили структуру ієрогліфів і мали змогу відтворити свої знання на практиці. Каліграфія – невід’ємна частина вивчення мови і культури Китаю, даний майстер-клас був направлений на розширення загального уявлення у першокурсників про Китай та стимулювання вивчення китайської мови. Стародавня китайська мудрість говорить: «Подорож в тисячу миль починається з одного кроку». Сподіваємося, що наша зустріч стане для студентів першим кроком в пізнанні самої стародавньої цивілізації світу, а когось спонукає на подорож в дивовижний Китай.

Естетарена: «Столовий етикет – прадавня наука та мистецтво елегантності»

Сьогодні наші юні користувачки мали чудову нагоду поглибити свої знання з вишуканих манер. Школярі відвідали естетарену: «Столовий етикет – прадавня наука та мистецтво елегантності» , яка проходила на відділі обслуговування учнів 5-9 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей. Саме сьогодні і саме тут діти дізналися про таке: як правильно одночасно користуватися ножем і виделкою; як поводитися з хлібом; куди класти руки за столом; що можна і що не можна їсти руками; як сервірувати стіл; як сповістити офіціанта про завершення трапези та багато іншого. Всі ці навички діти одразу мали змогу перевірити наочно. Усі набуті вміння діти зможуть використовувати чи не щодня: і вдома, і в закладах громадського харчування, і навіть у шкільній їдальні. Адже нині гарні манери – це не ознака розкоші, а свідчення гармонійного розвитку особистості.

Панорама гідності: «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі»

Юні чемерівчани учні 3 – Б класу відзначили 5-ту річницю загибелі Небесної Сотні долучившись до панорами гідності: «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» . Присутні мали змогу ознайомитись з фото та літературними матеріалами, що розповідають про страшні події цих днів та поділитись своїм відчуттям про побачене, висловили сум і біль з того, що юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Діти у своїх доповненнях висловили роздуми про події, які відбулись п’ять років потому.

Мовна сага: «Єдиний скарб у тебе – рідна мова»

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Напередодні дня рідної мови Чемеровецька центральна бібліотека для дітей завітала до учнів 3- В на мовну сагу: «Єдиний скарб у тебе – рідна мова». Хлопці та дівчата із задоволенням взяли участь у конкурсно-розважальній частині заходу. Вони відповідали на запитання вікторини «Мовні цікавинки», відгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я, приказки та вислови про українську мову, малювали, складали вірші, активно приймали участь в «Бібліотечній пантомімі». Протягом усього заходу звучали українські пісні про рідну мову, що підтримувало гарний настрій. Бібліотекарі, вчителі та учні говорили про єдність та неповторність народів, мов, культур.

В ці лютневі дні коли усі книгозбірні України та світу приймають щирі подарунки від вдячних користувачів, колектив Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей висловлює особливу подяку Січеславській Ользі за чудову добірку книг, які бібліотека отримала в подарунок від чудової людини з активною життєвою позицією та не байдужою до розвитку культури.

Стартувала  акція "Зізнайся книзі у кохання"

Сьогодні працівники Чемеровецької центральної бібліотеки в  Міжнародний день дарування книг дали старт акція "Зізнайся книзі у кохання" , яка триватиме до кінця лютого цього року . У кожній домівці сьогодні є цікаві книги, які ви прочитали та можете поділитися з іншими презентувавши книгу бібліотеці. Одними з перших до акції долучилися голова Чемеровецької селищної громади Олександр Собань та заступники, які передали до бібліотек громади 24 примірники нових книг.

Романтик – шоу «Сузіря симпатій або швидке знайомство »

14 лютого весь світ святкує День Святого Валентина. З нагоди цього романтичного свята в нашій бібліотеці вирувала гарна атмосфера, оскільки вона була прикрашена різноманітними символами кохання: сердечками, янголами, квітами, повітряними кульками, які створювали гарний настрій усім читачам нашої книгозбірні, а особливо учням 6 –А класу Чемеровецький НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК", для яких було проведено романтик – шоу «Сузіря симпатій або швидке знайомство ». Спілкуючись з дітьми, з'ясувалося, що це одне із найулюбленіших свят дітей класу. Для учнів були проведені різноманітні конкурси, які зацікавлювали всіх присутніх : «Кохання з першого погляду», «Аукціон ніжних слів», «Знайди дорогу до мене», «Пісня кохання». Також до Дня Святого Валентина читачам нашої книгозбірні представлена книжкова виставка «Хто не говорить, той не запалює», завдяки якій вони можуть ознайомитися з сучасними українськими та всесвітньо відомими творами, поезією та піснями про найпрекрасніше почуття у цьому світі - Любов.

Літературно – музичний відео-фактаж: «Афганістан вчив! Афганістан карав! Афганістан випробовував!»

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Уже 30 років в ці пам’ятні лютневі дні в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей вшановують пам’ять кожного зі своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому. З нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав сьогодні для учнів 8 - А класу було проведено літературно – музичний відео-фактаж: «Афганістан вчив! Афганістан карав! Афганістан Випробовував!». Присутні згадали події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Переглянули відео - кліпи та насолоджувалися чуттєвим співом учениць дитячої музичної школи Анастасії Мігдальської та Анастасії Ткач про роки афганської війни у виконані . До уваги присутніх була представлена виставка « Час вибрав саме вас!».

Школа безпеки: «Кібербулінг та як від нього захиститися»

Кожен громадянин, який має у своєму арсеналі дива сучасної техніки користується мережею Інтернет. І більшість із нас мають акаунти в соціальних мережах, де пропонують віртуальну дружбу, спілкування, знайомство. Здавалося б, нічого страшного немає в тому, що спілкування в соціальних мережах таке поширене, адже насправді це дуже зручно. Та чи настільки це спілкування є безпечним, і які підводні камені воно має, – саме ці питання були основними в школі безпеки: «Кібербулінг та як від нього захиститися» з учнями 5 – Б класу. Учні із задоволенням виконували вправи запропоновані бібліотекарями. Вчилися взаємодіяти між собою та налагоджувати комунікативний контакт; формували в собі вміння передавати, слухати і чути інформацію; з’ясовували характерні риси усіх можливих суб’єктів взаємодії під час кібербулінгу; визначали, що може відчувати людина, коли нею хтось маніпулює; візуально зображували всі елементи та особливості конфлікту в соціальних мережах. Варто зазначити, що вміння користуватися Інтернетом сьогодні стало не примхою, а вимогою сучасності. Тому важливим завданням є попередження можливих проявів виникнення кібербулінгу, застереження від можливих небезпек, адже набагато легше задіяти профілактичні напрями, аніж боротися з наслідками.

Ген формації: «10 – хвилин дитинства – 10 хвилин юності».

Про щасливі роки початкової школи, позитивні емоції, приємні спогади, спілкування та плани на майбутнє за чашкою запашного чаю говорили з учнями 4 - А класу під час гену формації: «10 – хвилин дитинства – 10 хвилин юності».

Літературний альманах « Я в світі щиро працював, я сіяв, те що Бог послав»

Про житєвий шлях, творчий доробок та особистий внескй П. Чубинського у розвиток українського фольклору та етнографії та з історією створення Гімну України говорили працівники Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей та учні 3 – Б класу під час літературногго альманаху « Я в світі щиро працював, я сіяв, те що Бог послав» з нагоди відзначення 180 – річчя Павла Платоновича Чубинського.

Літературно – розважальний мікс: «Крокує книга до малят»

Кожен маленький читач, який турбується про стан книг, про їхній зовнішній вигляд може на певний час стати книжковим лікарем. Клей, скотч, картон, ножиці - ось основні інструменти, за допомогою яких юні читачі "лікують книги". Ось і наші юні читача вирішити долучитися до кагори юних книжкових лікарів під час літературно – розважального міксу: «Крокує книга до малят». Заняття ремонтом книг, пізнавальні мультфільми, живе спілкування з однокласниками, ось що принесло задоволення читачам під час міксу .

Меморіальний компас: «Коли Ви вмирали - Вам дзвони не грали»

Кінець січня – це дні, оповиті прагненням українців до єдності й вінком національної пам’яті про полеглих на Крутянському полі. Сьогодні, 29 січня, Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які 101 рік тому боролися та загинули за вільну Україну. З нагоди відзначення пам’ятної дати на Чемеровеччині центральною бібліотекою для дітей було проведенно меморіальний компас: «Коли Ви вмирали - Вам дзвони не грали» для учнів 8 – Б класу Чемеровецький НВК√1 «ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК». Під час заходу увагу молоді було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.

Казкова тусня : «Солодка казка дитинства»

Чи знаєте ви, де знаходиться Країна Казколандія? Ні? А ось учні 1-х класів Чемеровецький НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" напевно знають вісля того, як завітали до Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей на казкову тусню : «Солодка казка дитинства». Під час , якої діти мали поглибити свої знаня із зарубіжної та української літератури, дітлахи дружньою юрбою мандрували казковими стежинами таємничої та незвичайної країни, згадували свої сучасні улюблені казки та казки дитинства їх батьків , які ставали для них еліксиром перед сном. Хлопчики й дівчата із великим захоплення та задоволенням виконували завдання та давали чіткі і правильні відповіді на запитання вікторин, бо кожен з них завжди має під рукою надійного товариша і помічника – книгу!

Блікфанг « Чемеровеччина Incognino: за лаштунками легенд та таємниць»

Кожній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часто величаємо непримітну краплинку на карті, де з'явилися на світ. Світ свого рідного Чемеровецького краю учні 4 – А класу пізнавали під час блікфангу « Чемеровеччина Incognino: за лаштунками легенд та таємниць». Учасники заходу з задоволенням познайомились із туристичними перлинами Чемеровеччини. Розповіді про незамерзаюче озеро Вікнина, Дмитріївську церкву XVII століття, історію руїн Збрижського замку для багатьох користувачів стали справжнім відкриттям. На зупинці присвяченій Чемеровечинні мистецькій з задоволенням прослухали про мистецький доробок Цимбалюка І.В та його найкращу роботу церкву з дерева. Адже мистецький пульс краю не стихав ні на мить ні в часи відчаю та болю, ні в години миру та розквіту. Пройшлися літературними стежками, побували на поетичних перехрестях і спробували іншими очима поглянути на знайомі місця, прочитавши вірші місцевого поета В. Гончарука. Ось така вона – Чемеровеччина. Багатий, сонячний край, із своїми чудовими краєвидами, рідкісними рослинами й тваринами, неозорими степами. Ми впевнені у тому, що інтерес юного покоління до рідного краю буде посилюватися, і ми ще неодноразово зустрінемось у краєзнавчих літературних мандрівках та змаганнях.

Патріотичний код: «Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень. Моя соборна Україна знов зустрічає новий день»

Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від молодого покоління залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. Соборність Української держави - частина долі і душі кожного з нас. І це не слова, не образ, не форма, а важкий та цікавих шлях патріотичного виховання, яким ми проходимо з ранніх років життя. В історії становлення незалежності й соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України. До цієї значної події 17 січня 2019 року працівники Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей організували для учнів 7-Б класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" патріотичний код: «Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень. Моя соборна Україна знов зустрічає новий день». Присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про 100 – ту річниці з дня проголошення Акту воз'єднання УНР та ЗУНР, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

Літературно - музичний конкурс «Від Різдва до Маланки звучать щедрівки і колядки»

Гамірно, піднесено та радісно зустріла Чемеровецька центральна бібліотека для дітей, колядників та щедрувальниців з різних куточків Чемеровеччини , які завітали до бібліотеки на літературно - музичний конкурс «Від Різдва до Маланки звучать щедрівки і колядки». Адже саме сьогодні Україна відзначає потрійне свято. Християни східного обряду святкують Василя Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем. Під час свята діти можливість ще раз порадіти різдвяному диву та порадувати словом та співом своїх ровесників та гостей. Під час конкурсу діти мали можливість оцінити талант один одного та таємно проголосувати за виступ того учасники, який сподобався найбільше. За підсумками голосування перемогу отримали: I – місце Євчук Дарина – Більська бібліотека філія; II – місце Колісняк Роман та Колісняк Євген – Голенищівська бібліотека філія та III – місце Горішний Назарій – Чорнянська бібліотека філія.  Закінчилося свято добрими побажаннями: «Дай нам, Боже, дочекатися до Нового року, від Нового року до Богоявлення, від Богоявлення до Воскресіння, від Воскресіння до Вознесіння, , поки нам Бог назначив вік. Христос рождається! Славімо його!».

Storytelling: "Відоме та невідоме Різдво".

Книжкова хуртовина «Різдвяне диво».

І час коли уся України поринула у вир зимових свят, свою маленьку книжкову хуртовину «Різдвяне диво» Чемеровецька центральна бібліотека для дітей організувала й для своїх наймолодших користувачів вихованців дитячого садочка «Дзвіночок» під час , якого бібліотекар через казки, оповідання та цікаві історії розповіла читачам про історію та традиції святкування різних зимових свят. Цікаво дітям було послухати огляд дитячих журналів, які пропонують оповідання про народні страви, святкові ігри, пісні, колядки та традиційне рукомесло наших пращурів. Яскраві ілюстрації, цікаві прислів`я, загадки, обрядові пісні – все це передає дух народних свят. Представлені в цьому огляді твори мають свою родзинку, цікавинку, вони збагачують духовний світ як дитини, так і дорослого, спонукаючи до добрих вчинків, дарують надію на здійснення мрій. Не обійшлося і без поетичної сторінки, адже діти люблять це світо і знають багато віршів.

По гарне фото та святковий настрій до бібліотеки.

Об'ємна аплікація символа Нового 2019 року.

Майстер - клас розпису імбирно - медового печива.

Імбирно-медове різдвяне печиво – солодкий символ новорічних свят. Жодне новорічне свято не проходить без солодощів. Тому напередодні Нового року і користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей дівчатка 8 - Б класу вирішили спробувати себе в майстерстві розпису новорічних фігурок класично білою та смачною глазур’ю. При погляді на вигадливо оздоблене їстівне диво дитячі серця радіють, а дорослі й самі перетворюються на дітей, бажаючи скуштувати пряникову красу.

Виставка – інсталяція "Нехай розпочнеться казка Нового року"

День Святого Миколая та Новий рік – наймагічніші свята, які відкривають світ добрих чудес! Увесь світ сьогодні перебувають у святковому очікуванні новорічно-різдвяних див і ретельно готуються, рахуючи дні до його приходу. Чекають на здійснення найпотаємніших бажань... Для підняття святкового настрою наймолодшим користувачам на відділі обслуговування 1- 4 класів, підготовлено виставку – інсталяцію "Нехай розпочнеться казка Нового року" яка знайомить читачів з новорічними та різдвяними обрядами українців та перенесе дітлахів в зимовий світ казки.

Юридичні пазли: «Цікава казка правова підказка»

Досить часто, діти, підлітки з раннього віку потрапляють у різні ситуації, коли необхідно знати свої права, що для цього слід робити, до кого звернутися за допомогою. Саме про це ми говорили під час юридичних пазлів: «Цікава казка правова підказка» з 3 – Б класом.

Гроно - пам’яті «Чорнобиль – в серці України, а тінь його по всій землі»

Чорнобиль ... Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС , а саме пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. Напередодні пам’ятної дати бібліотекарі завітали до 8- А класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" на гроно - пам’яті «Чорнобиль – в серці України, а тінь його по всій землі». Під час заходи ми обговорили ряд книг в яких описуються події на ЧАЕС у день аварії, вшанували подвиг ліквідаторів-чорнобильців хвилиною мовчання, спробували оцінити гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання. Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи 

Етно – party : «Там, то забави, від печі аж до лави»

Кожен, хто відкритий душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Одним із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди і прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Андрія. У цей вечір дівчата та хлопці показували свої здібності. Та не всяк може потрапити на ці вечорниці. Хто не вміє танцювати, співати, не розкаже щось дотепне – засміють і виженуть.
Щоб насолодитися колоритом свята відтворити найцікавіші традиції свята Андрія на етно – party : «Там, то забави, від печі аж до лави» до Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей завітали учні 4-А класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК".
Учасники із задоволенням брали участь у всіх іграх, ворожіннях, співали обрядових пісень та кусали калиту. Апогеєм свята стало пригощання варениками, пампушками та узваром. Це свято подарувало чудову можливість переконатися у тому, що ми не повинні забувати про наші звичаї та обряди, залишило у кожного з присутніх теплі приємні спогади та побажали одне одному щастя, миру, веселих Новорічних свят і Різдва Христового.

Школи професій: «Професія моделює успіх»

«Якщо ви вдало виберете професію і вкладете в неї душу, то щастя саме вас знайде» , саме цей мудрий епіграф став девізом під час школи професій: «Професія моделює успіх», для учнів 9 –А класу Чемеровецький НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" . Кожна молода людина в своєму житті постає перед складним вибором, чим вона буде займатись, чим зароблятиме собі на життя, тобто, яку професію обере. І від того, наскільки правильним, виваженим і усвідомленим буде цей вибір, залежить подальше життя людини. Коли цей вибір буде вдалим, – то робота буде приносити людині радість, задоволення та матеріальне благополуччя, така людина буде мати заслужений авторитет серед колег та інших людей, тобто досягне в житті успіху. Під час заходу учні з’ясували не тільки, ким вони хочуть і можуть стати, а й хто потрібен на ринку праці сьогодні. Присутні з цікавістю слухали розповіді про правильний вибір професії. Особливу увагу учнів привернули відеоматеріали та відеодемонстрації про навчальні заклади. Усіма присутніми було визнано, що правильний вибір професії - це шлях до успіху.

Стиль зустріч : «На всі випадки життя . Корисні поради від А до Я»

Барвисті обкладинки та постери із зірками, необтяжливі тексти, легка, молодіжна мова все це привабило користувачів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей під час стиль зустріч : «На всі випадки життя . Корисні поради від А до Я». Мода - мінлива, непостійна, вередлива, але вона була, є і буде. Буде дивувати і радувати, покращувати настрій. Про модний образ на передодні Нового року задумалися і наші юні дівчата та вирішили, що найкращим помічником з даного питання стане сучасний популярний підлітковий журнал. Під час зустрічі дівчата спільно з бібліотекарем обговорили поняття моди та стилю, навели приклади сучасних модних тенденцій на одяг, речі, заняття і навіть манери поведінки, які наразі популярні серед дітей та молоді. Та інколи мода, а точніше – сліпе її наслідування, може зіграти з нами злий жарт. Це відбувається тоді, коли людина слідкує за модою, але не має власного смаку, себто стилю. Підсумувавши усе сказане молодь дійшла висновку , що мода і стиль – це поняття нероздільні.

Виставка - попередження : "СНІД. Не відбирай у себе завтра"

Щорічна акція "16 днів проти насильства" ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми є порушенням прав людини. Користувачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей активно приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насильства» взявши участь в пазлі – відвертості «Насильство: попередити та допомогти».

Літературна інсталяція « Тиждень літературних зірок»

2018 рік – щедрий на письменників – ювілярів. А листопаду місяць особливо багатий на іменинників, серед них особливе місце відведено таким класикам української літератури як, Іван Нечуй – Левицький, Ольга Кобилянська, Григорій Квітка – Основ’яненко. І саме їм присвячена літературна інсталяція « Тиждень літературних зірок», яка знаходиться на відділі обслуговування користувачів 5-9 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей і яку ми запрошуємо відвідати усіх наших користувачів.

До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні та з нагоди вшанування 85-их роковин Голодомору, події важливої для усвідомлення власної ідентичності. Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей організовано коментоване чаювання: «Шматок надії», під час якого діти мали змогу одразу після перегляду ряду документальних відео та розповіді бібліотекаря про буремні події тих моторошних років обговорити думки які виникли сьогодні під час перегляду відео про історії , які їм переповідали прабабусі та прадіди. Адже пам'ять необхідна задля майбутнього. І в пам'яті - наша сила. Нагадування про Голодомор, повернення до історичної справедливості важливе ще й тому, що і сьогодні в час достатку та все доступності нам доводиться стикатися з байдужістю та жорстокістю .

Патріотична година "Не зорі падають із небагатьох, зірки ідуть на небеса"

Читачі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей під час патріотичної години "Не зорі падають із небагатьох, зірки ідуть на небеса" з нагоди відзначення 5 - річниці Дня Гідності та Свободи віддали шану патріотизму й мужності тим українцям, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Методичний супровід: « Діти і книги: проблеми нового віку»

Висококваліфіковані кадри є одним із найважливіших факторів розвитку бібліотечної галузі. Дедалі більшого значення набувають такі чинники, як професіоналізм, компетентність, рівень культури бібліотекарів тощо. Тому безперервній освіті, підвищенню кваліфікації, постійному самонавчанню приділяється значна увага. Центральною бібліотекою для дітей постійно проводяться семінари, круглі столи, години професійного спілкування з актуальних тем бібліотекознавства. 6 листопада в читальному залі центральної бібліотек для дітей групові заняття методичного супроводу : « Діти і книги: проблеми нового віку». Під час заняття бібліотекарі мали змогу під час вправ та консультацій обговорити причини та шляхи їх вирішення читання серед дітей. За традицією, семінар розпочався численними організаційними питаннями, без вирішення яких неможлива якісна щоденна робота кожного бібліотечного закладу. На заняттях ми говорили про те, що книжкова виставка в бібліотеці – це її інформаційне обличчя, найбільш ефективна форма розкриття фондів, і досить сильно діє як засіб стимуляції читання. Як правильно та естетично оформити виставку, її структура та реклама про усе це говорили бібліотекарі під час роботи в групі. Також розглянули питання застосування новітніх технологій та задоволення інформаційних запитів юних читачів. Під час консультації для бібліотекарів філій було наголошено , що одним із пріоритетних напрямків розвитку роботи з дітьми було і є впровадження комп'ютерних технологій та вільний доступ користувачів до мережі Інтернет. Адже сьогодні у бібліотек ,які уже комп'ютеризовані, з'явилась чудова можливість проводити для читачів-дітей цікаві для них відеопрезентації, віртуальні літературні подорожі, веб-мандрівки, відеоуроки, екскурсії корисними сайтами, віртуальні інтелектуальні ігри, тренінги, організовувати гуртки комп'ютерної грамотності. Інноваційними рецептами успішної роботи з юними користувачами в своїх бібліотеках ділилися і завідуючі бібліотеками філіями. Під час майстер – класу « Осіннє різнобарв’я» бібліотекарі мали змогу знизити емоційне напруження, поринути у свій внутрішній світ і отримати задоволення від вираження своїх емоцій, почуттів і мрій через творчість.

Літературна візитівка « Чарівниця подільського краї»

Літературна візитівка « Чарівниця подільського краї» з нагоди відзначення 65 – річчя від дня народження подільської письменниці Ніна Шмуріковової-Гаврилюк. Мета масового заходу: виховати у юного покоління любов до рідної мови, рідного краю, почуття поваги до всього українського через знайомство з творчістю та творами поетеси.

Арт-майстерка «Осіння палітра»

Маленькі чемерівчани, художники, віртуози та просто дітвора, яка бажає провести канікули з користю зібралися 1 листопада з ініціативи центральної бібліотеки для реалізації одного з перших заходів в рамках проекту « Успішні локальні громади», а саме для проведення арт-майстерки «Осіння палітра» . Гарячий чай, атмосфера творчості, спілкування та подаруночки за роботу юних майстрів, усе це дарувало гарний настрій і організаторам і батькам малечі. Творча атмосфера всеціло поглинула дітвору, не залишаючи байдужим ні одного з учасників майстерки. Велика подяка вчителям Чемеровецького Будинку школяра, які з радістю погодилися на співпрацю в даному заході.

Чародій виставка "Helloween - свято з присмаком небезпеки"

Затишна атмосфера. Посмішки. Щасливі обличчя. Для дітей, які проживають в смт. Чемерівці 29 жовтня відбулося справжнє свято – відкриття дитячої платформи розвитку. Завдяки плідній співпраці Чемеровецької селищної ради та Чемеровецької центральної бібліотеки в проекті «Успішні локальні громади» організованого Фондом «Освіта для демократії» (м.Варшава, Польща), громадською організацією «Наше Поділля» (м.Вінниця) та громадською організацію «Точка доступу» (м.Краматорськ), де ми отримали перемогу. Як результат корисний подарунок маленьким жителям містечка для веселого та активного розвитку та відпочинку. Зі словами вітання до усіх присутніх дітлахів та їх батьків звернулася заступник селищного голови Повар Юлія Миколаївна – наголосивши, що дитяча платформа – це невеликий подарунок дітворі Чемеровець і перший крок до того, аби захистити їх від негативного впливу вулиці та для корисного і веселого проведення дозвілля і відпочинку. Платформа розвитку це не тільки радість для дітей, а й для батьків. Дитячий сміх тепер лунає тут до пізнього вечора. А дорослі мають можливість спостерігати за тим, як на свіжому повітрі займаються, бавляться та набираються сил їхні дітлахи.

 

З нагоди відкриття дитячої платформи тут відбулись спортивні змагання, конкурси, вікторини. Переможці змагань були нагороджені призами отриманими рамках проекту. Чудову, святкову атмосферу створювала концертна програма за участю учнів Чемеровецької музичної школи (Уланівська Яна, Кацілап Каріна, Джигун Даніела, Джигун Валерій, Бродюк Софія, Красненька Каріна, Романська Вікторія), які дарували усім присутнім чудові українські пісні. Кожному, хто долучився до створення цього неймовірного заходу було зрозуміло: радість в очах дітей – насправді те, заради чого варто жити й працювати.

Конкурс на кращого знавця рідної мови “Мово українська, гордосте моя”

Урочиста атмосфера панувала 26 жовтня в одному з залів Чемероцецької центральної бібліотеки для дітей . Саме цього дня в на Чемеровеччині 26 найкращих знавців рідної мови з усіх куточків регіону взяли участь в конкурсі на кращого знавця рідної мови “Мово українська, гордосте моя”, організатором якого виступає обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка та співорганізатором конкурсу є Хмельницьке обласне об’єднання товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. Основна мета конкурсу сприяти розвитку творчого потенціалу молоді регіону, заохоченню учнів і студентів до вивчення української мови. Юні мовознавці відповідали на питання вікторин, конкурсів, квест – вправ. До фіналу конкурсу з рівними результатами вийшли Лаврентій Олег - Закупненська міська бібліотека та Бродюк Софія – 7 – Б класу користувачка Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей. За підсумками фінального туру перемогу отримав Лаврентій Олег. В фінальній частині конкурсу бібліотекаря неодноразово акцентували увагу на важливості вивчення української мови та повсякденного спілкування нею в соціумі й побажали юним конкурсантам майбутніх перемог у чесній боротьбі.

Правовий практикум – тренінг : «Злочин скоєно що далі…?»

Правовий практикум – тренінг : «Злочин скоєно що далі…?» для учнів 8 – Б класу Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат" відбувся 24 жовтня на бізі Чемероіецької центральної бібліотеки для дітей.Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, адже досить часто в дитячому колективі обирають дитину ( так звану «білу ворону»), яка відрізняється від інших або зовнішнім виглядом, або розумовими здібностями, або поведінкою і цю дитину постійно зневажають застосовують до неї прізвиська, штовхають, псують особисті речі, таке явище має назву – «булінг». Для участі в тренінгу було запрошено начальника відділу «Чемеровецького бюро правової допомоги» Катерина Помазова, яка детально пояснила дітям ознаки булінгу, його види, наслідки для жертви та агресора, зокрема передбачену законодавством відповідальність. Говорили і про те, як запобігти цьому явищу, куди звертатися, якщо зіткнулися з проблемою. Під час заходу дітям було запропоновано комплекс тренінгових вправ, які зацікавили юну аудиторію.

Патріотичний компас : «До української мови через українські традиції та побут»

Людина — дитя свого часу. Усі з дитинства мріють бути успішними й сучасними, іти впе­ред, творити нову історію, не озираючись на минуле. Проте, на думку багатьох, кожна людина, будучи частиною народу, не може не цікавитися його душею, його життям — історією, народними традиціями, адже, пізнаючи їх, людина глибше проникає в духовні витоки культури, навчається дбайливо ставитися до самобутності народу, а якщо усю цю інформацію черпати ще й із сучасної української літератури, яка сьогодні є досить цікавою, ілюстративно оформленною, змістовною тоді це подвійне естетичне задоволення особливо для юного користувача. 24.10.2018 року, напередодні відзначення дня української писемності до світлиці Чемеровецької центральної бібліотеки завітали учні 4 – а класу з вихователем Семенишиною Л. О , для яких було організовано патріотичний компас : «До української мови через українські традиції та побут» .

19 жовтня семикласниці  Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат" дружньою компанією  завітали   до центральної бібліотеки для дітей, де з бесіди-знайомства з фондом "Книжкові мости до Європи" дізналися про книги сучасних письменників Німеччини. Найцікавішим моментом для юних користувачок став   літературний  дайвінг « Дівчинка Лола та її друзі» під час якого дівчатка  поринули у захоплюючий світ  книг для підлітків відомої німецької письменниці Ізабель Абеді про пригоди дівчинки Лоли стала популярною у всьому світі. Дівчатка, які мріють про кохання та шалені пригоди, скоріше приєднуйтеся до світу Лоли! Це нібито звичайна дівчинка зі сторінок творів Абеді Ізабель, але ж у які незвичайні ситуації вона потрапляє! То виступає разом із подругою на сцені ресторану, то залазить у чужу квартиру, то влаштовує весілля. Не менш захоплюючий світ  підліткового фентезі сучасної всесвітньо відомої німецької письменниці – Корнелії Функе Буде   у  серії Чорнильна трилогія, який є чудовою знахідкою для поціновувачів жанру. До речі цього року авторка буде відзначати свій 60-річний ювілей. Та ще один твір «Кіра й таємниця бублика» Бодо Шефер,  книга є не тільки цікавою але й корисною тому, що  відкриває дітям правила життя, які допоможуть їм досягати мети і стати гідними громадянами. 

Козацькі перегони : " Від козака - малюка до захисника"

Патріотичний квест : « Ми родом із захисників»

11 жовтня в парку відпочинку стартував підготовлений Чемеровецькою бібліотекою для дітей патріотичний квест : « Ми родом із захисників» приурочені одразу до чотирьох свят – Дня Козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня створення УПА та Дня захисника України. Метою якого було загартування тіла та духу молоді. виховання учнів у дусі відданості Батьківщині та українському народу на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, виховання в дітей інтересу до української народної спадщини, зокрема до історії козацтва; систематизація та узагальнення знань, отриманих на уроках історії, української літератури; формування в учнів високих морально-психологічних якостей - рішучості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності, навичок працювати у команді, згуртованості в учнівських колективах; організація змістовного дозвілля учнів. Протягом цього часу учні 5 – Б класу Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат" змагалися між собою, виконуючи різноманітні завдання на 4 локаціях у центральній частині парку. Переможців квесту визначалися за швидкістю, якістю виконання завдань та креативністю.

Дискусійна подорож: «Історія. Мова. Культура. Німеччина»

Сьогодні німецька мова – одна з найбільш поширених в Європі: нею розмовляють понад 90 мільйонів людей. В Україні німецьку вивчають 750 000 людей. Протягом цього року саме мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей, адже 2018 рік оголошено роком німецької мови. Міністри закордонних справ України та Німеччини прийняли рішення про проведення Українсько-німецького року мов для зміцнення та розбудови взаєморозуміння та дружби, а також співпраці між двома країнами у культурно-освітній сфері. З цією метою та з метою відзначення Дня Німецької єдності Чемеровецькою бібліотекою для дітей організовано дискусійну подорож: «Історія. Мова. Культура. Німеччина» для учнів 8-Б класу Чемеровецького навчально-виховного комплексу №1 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей та міжшкільний навчально-виробничий комбінат". Мета: якої ознайомити дітей з книгами з історії Німеччини німецькою, англійською та українською мовами, збірками документів, журналістськими нарисами, також художніми твори та фотоматеріалами про туристичні місця, якими славиться Німеччина та незвідані куточки країни . А головне дітям розповіли про історію об'єднання Німеччини, про те, як святкували День Німецької єдності цього року, чим відрізняються жителі східних та західних земель.

Роло – моб акція: «Хвала тобі, бібліотеко!»

Роло – моб акція: «Хвала тобі, бібліотеко!» від юних користувачів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Даний захід став зізнанням щирої любові до величної скарбниці людського розуму і знань – Бібліотеки. Мета акції: популяризувати сучасну українську книгу серед однолітків.

Позитив – акція: «Я люблю свою бібліотеку»

Першими хто завітав привітати бібліотекарів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей напередодні Всесвітнього дня бібліотек стали учні 3- В класу під час позитив –акції «Я люблю свою бібліотеку» цього ж дня користувачам було представлено яскраву виставку «Book-бургер» цікавої дитячої літератури для того щоб зробити своє дозвілля більш корисним та цікавим. Ця виставка допоможе читачеві підібрати читацький репертуар відповідно смаків бургера : трішки свіжих емоцій, чтива для сліз та романтики.

Лабораторія читацького смаку: "Книги з присмаком успіху" під час якої діти мали змогу поспілкуватися з місцевим поетом Віктором Гончаруком.

Віраж в минуле: " Пішли в похід, ввійшли в легенди".

У всіх регіонах України День партизанської слави відзначається, як данина всенародної пам'яті та поваги усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу, не шкодуючи ні сил, ні власного життя. З цієї нагоди Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей для учнів 8 - А класу організовано віраж в минуле: " Пішли в похід, ввійшли в легенди" з метою висловити всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Другої світової війни боролися за свободу і мир.