Історична довідка

  22 січня виповнюється 96 років відтоді, як на Софіївській площі в Києві було проголошено про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Для українського народу, віками позбавленого власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами ця проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Тож соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. Цій знаменній події передували тяжкі випробування. Це був час становлення української державності на фоні драматичних подій у Європі…

Акт злуки – урочисте проголошення Директорією акта про об'єднання Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу 22 січня 1919 р. в Києві.  Внаслідок розвалу Австро-Угорщини на зхідно-українських землях 1 листопада 1918 постала нова держава – ЗУНР. Під тиском широких народних мас, що прагнули об'єднання з "Великою Україною", в умовах розв'язаної поляками інтервенції Українська національна рада ЗУНР, її найвища законодавча влада, доручила своєму урядові – Державному секретаріату ЗУНР – вжити необхідних заходів для возз'єднання всіх українських земель в єдиній державі. 1 грудня 1918 у Фастові було укладено "передвступний" договір між УНР і ЗУНР про наступну Злуку обох республік в одну велику державу.

3 січня 1919 Українська національна рада ЗУНР у Станіславі (нині м. Івано-Франківськ) затвердила "передвступний" договір між ЗУНР і УНР і прийняла ухвалу про злуку.

22 січня 1919 р. Директорія УНР з приводу визначної події видала Універсал, яким оповістила про утворення єдиної незалежної УНР. В урочистій обстановці у цей день в Києві на Софійському майдані було проголошено Акт злуки.

II Розділ. Як це відбувалося. Подорож у минуле.

III Розділ.  

Україно, Соборна держава,

Сонценосна колиска моя 

Ще не вмерла й не вмре твоя слава 

Завойована і чесних боях!

    Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) народився 13 листопада 1889 р. на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зінківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області) в багатодітній (17 дітей) селянській сім'ї. Павло закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінь-кові. Свідоцтво про закінчення двокласної школи надавало йому право зайняти посаду поштово-телеграфного чиновника. Але юний вік (13 років) був цьому на перешкоді. Батько вирішив навчати сина далі. Павло хотів вступити до Глухівської вчительської семінарії, але для цього потрібні були кошти. Тому мати відвезла хлопчика до Києва, де у військово-фельдшерській школі вже навчався старший брат Василь (згодом — відомий український сатирик Василь Чечвянський). 

    Подальшу освіту Павло здобував у Києві, у військово-фельдшерській школі. По закінченню навчання у 1907 році військовий фельдшер Павло Губенко потрапив до армії, а згодом працював У хірургічному відділенні лікарні Південно-Західних залізниць. Та, як згадував сам письменник, він не збирався присвятити себе медицині, тому, працюючи в лікарні, займався самоосвітою, склав екстерном екзамен за гімназію і в 1917 р. вступив на історико-філо-логічний факультет Київського університету, але з різних життєвих причин залишив навчання і повністю віддався журналістській і літературній роботі. 

 У 1919 році Павло Губенко як патріот Української Народної Республіки докладав зусиль до розбудови нової держави, завідував Медико-санітарною управою міністерства шляхів УНР. В роки громадянської війни, відстоюючи інтереси республіки (Павло Губенко не належав до жодної партії), опинився в Кам'янці-Подільському. Ризикуючи життям, особисто працював у поїздах, що перевозили тифозних хворих. Підтримував їх не лише медикаментами, а й морально, розважаючи хворих смішними анекдотами, які сам і складав. Саме тоді з'явилася у газеті «Народна воля» його перша публікація за підписом Павло Грунський. Загалом у цей період на сторінках кам'янець-подїльських газет надруковано 21 твір молодого автора.  

        Наприкінці 1919 року Павло Губенко повертається до Києва і працює у видавництві «Книгоспілка». Невдовзі його заарештовано й засуджено на три роки. І тільки завдяки клопотанням В. Еллана — звільнено. 

         У жовтні 1920 року Павло Губенко вже в Харкові. З квітня 1921 р., коли він став працівником республіканської газети «Вісті ВУЦВК», розпочинається період його активної творчості й систематичних публікацій у радянській пресі (псевдонім Остап Вишня вперше з'явився 22 липня 1921 р. в «Селянській правді» під фейлетоном «Чудака, їй-богу!»). 

  Остап Вишня брав участь у громадській роботі та у діяльності літературних об'єднань «Плуг» і «Гарт», в організації та редагуванні, разом з В. Блакитним, перших двох номерів журналу «Червоний перець» (1922) і продовжив працю в цьому журналі у 1927 році, коли було поновлено його вихід. 
  Молодий журналіст і письменник Остап Вишня майже щодня друкувався на сторінках «Вістей», «Селянської правди» та інших видань. Матеріалом для його творів було саме життя. Слово гумориста мало надзвичайну популярність. Одна за одною виходять збірки творів письменника: «Діли небесні» (1923), «Кому веселе, а кому йсумне», «Реп'яшки», «Вишневіусмішки (сільські)» (1924), «Вишневі усмішки кримські» (1925), «Щоб і хліб родився, щоб і скот плодився», «Вишневі усмішки кооперативні» (1927), «Вишневі усмішки закордонні» (1930) і деякі інші. У 1928 і 1930 роках двома виданнями вийшло зібрання «Вишневих усмішок» у чотирьох томах. Твори письменника друкуються в перекладах російською та іншими мовами народів СРСР. 
   О. Вишня здобуває визнання самобутнього майстра української сатири і гумору. Письменник гостро висміює злободенне (віджиле, чуже й вороже народові) і гаряче підтримує все нове і прогресивне на виробництві, в побуті, культурі, в громадському житті, духовному бутті людини. 
25 грудня 1933 року гуморист був звинувачений в контрреволюційній діяльності й тероризмі, зокрема в замаху на товариша Пости-шева під час жовтневої демонстрації, і незаконно репресований (в той період було репресовано всіх літераторів сатирично-гумористичного жанру). До 1943 року письменник спокутував нікому не зрозумілу «провину» перед народом в Комі АРСР, в Ухті, недалеко від Воркути, в інших таборах. 
Відбуваючи покарання, в 1934 році письменник написав російською мовою 22 публіцистичні нариси про людей ухтинського табору під назвою «Материалы к истории ухтинской экспедиции».

     До творчого життя письменник зміг повернутись лише в 1944 році. В нещодавно звільненому від фашистських окупантів Києві письменник написав перший після повернення твір — «Зенітка», опублікований в газеті «Радянська Україна» 26 лютого 1944 року. 

     Письменник повертається до творчого життя, про що свідчить збірка його політичних фейлетонів і памфлетів «Самостійна дірка» (1945), книжки усмішок «Зенітка» (1947), «Весна-красна» (1949), «Мудрість колгоспна» (1952), «А народ воювати не хоче» (1953), «Великі ростіть!» (1955), «Нещасне кохання» (1956) та інші. 

   Після Великої Вітчизняної війни О. Вишня — член редколегії і співробітник журналу «Перець», член правління Спілки письменників України. Лише у 1955 році Остап Вишня був офіційно реабілітований судовими органами. 
   
Табори підірвали здоров'я письменника, але до останніх днів життя він не залишав літературної творчості. Помер Остап Вишня 28 вересня 1956 року. 
Остап Вишня здобув визнання самобутнього майстра української сатири і гумору. Літературна спадщина Остапа Вишні — це тисячі гуморесок-усмішок у пресі на злободенні теми дня. На вимоги читачів значна частина газетних «усмішок» Вишні видавалась окремими збірками великими тиражами і по кілька разів. Лише в 1928 році вийшло коло 25 збірок «Вишневих усмішок», а 1928 — було видано чотирьохтом-не видання вибраних усмішок. 
Деякі твори Остапа Вишні грали роль скорострілів у боротьбі з русифікацією 20-х років. Одним з таких творів була гумореска Остапа Вишні з приводу виступу наркома освіти РСФСР А. Луначарського, спрямованого на русифікацію Кубані. У гуморесці, написаній на зразок легендарного листа запорожців до турецького султана, кубанські козаки пропонують російському наркомові те ж саме, що й запорожці пропонували турецькому султанові. Вже Вишня давно сидів у найвіддаленішому концтаборі НКВД, а партійна преса все ще лютувала з цього приводу. Але найбільше Вишня атакував власні недоліки. 
  Крім власного жанру — усмішки — і фейлетону Вишня започаткував власний тип гумористичного нарису, оповідання і навіть новели. 

 

 

Гумореска Остапа Вишні "Зенітка"
Гумореска Остапа Вишні "Фазани"
Гумореска Остапа Вишні - "Чухраїнці"
Гумореска Остапа Вишні "Вальдшнеп"
Гумореска Остапа Вишні "Ведмідь"
Гумореска Остапа Вишні "Відкриття охоти"
Гумореска Остапа Вишні "Бекас"
Гумореска Остапа Вишні "Бенгальський тигр"
Гумореска Остапа Вишні "Щука"

Гумореска Остапа Вишні "Сом"

Гумореска Остапа Вишні "Лисиця"
Гумореска Остапа Вишні "Заєць"
Гумореска Остапа Вишні "Вовк"
Гумореска Остапа Вишні "Дрохва"
Гумореска Остапа Вишні "Дика коза"
Гумореска Остапа Вишні "Короп"
Гумореска Остапа Вишні "Гагара"
Гумореска Остапа Вишні "Перепілка"
Гумореска Остапа Вишні "Лебідь"

Гумореска Остапа Вишні "Екіпіровка мисливця"

Остап Вишня Гумореска "Як варити суп із дикої качки"
Остап Вишня Гумореска "Дика гуска"
Остап Вишня Гумореска "Лось"
Остап Вишня Гумореска "Дикий кабан, або вепр"
Павло Глазовий Гумореска "Ослик"

 

Матеріали за доступом: http://gumoreska.org.ua/

«Комп'ютерна абетка для початківців»

32.973.26

В 73

Вонг, У.

       Microsoft Office 2010 чайников / Уоллес Вонг. – [Пер. с англ.]. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 368 с.: ил.

     Пора переїжджати в новий офіс! Це зовсім не страшно, адже тепер у вас є зручне керівництво, в якому детально описується робота з усіма додатками пакета Microsoft Office 2010. Прочитавши цю книгу, ви навчитеся настроювати стрічку Office, створювати документи в Word, виконувати найскладніші обчислення в Excel, створювати барвисті презентації в PowerPoint, планувати ділові зустрічі за допомогою Outlook і проектувати професійні бази даних в Access

 

32.973.26

С95

Сырых Ю.А.

Современный веб-дизайн.эпоха Веб 3.0. 2-е изд./ - Ю.А. Сырых. – М.:ООО»И.Д. Вильямс», 2014. – 368 с.: ил. – ISBN 978-5-8459-1809-3: 171 грн. 46 коп., р.

Ця книга являє собою посібник по сучасному веб-дизайну Саме тут ви можете знайти інформацію про основи роботи по веб-дизайну, так і сучасних тенденціях, про те, що змінилося за остані 4 роки з моменту виходу попереднього видання, а також плани на майбутнє. Ця книга стане кращим другом для вас і вашого комп'ютера.

 

32.973.26

Л36

Левин Дж.

Интернет для чайников, 12-е изд./Дж.Левин; Пер. с анг. .-М.: ООО «И.Д. Вилямс»», 2013.- 352 с. : ил.- Парал. тит. англ. - ISBN 978-5-8459-1671-56: 85 грн. 73коп,р.

      Ви навчилися користуватися комп’ютером дуже добре, адже тепер ви маєте можливість навчитися користуватися і Інтернетом без якого сьогодні неможливо навчатися, працювати та відпочивати. Ця книга розроблена таким шляхом, що коли вам треба вирішити якусь конкретну проблему при роботі в Інтернеті , вам не потрібно перелискувати усю книгу, а досить знайти потрібну сторінку, яка дасть вам відповіді на усі запитання.

 

32.973.26

P25

Ратбон Э.

    Модернизация в ремонт ПК для чайников, 7-е изд./Э. Ратбон; Пер. с анг. .-М.: ООО «И.Д. Вилямс»», 2014.- 368 с.+16 с. цв. ил.: - Парал. тит. англ. - ISBN 978-5-8459-1892-5: 171 грн.46 коп,р.

    Вітаємо вас в 7-му видані книги Модернізації і ремонту ПК для чайників, яка друкується уже на протязі 10 років. Вона призначена для бажаючих удосконалити рівень знань роботи на комп’ютері до рівня вимог Windows Vista. Nen db pyfqltnt 16-ти сторінкову вклейку з фотографіями, на яких чітко показано, як відкрити корпус комп’ютера, установити плату відео карти, підключити новий жорсткий диск та інше.

 

 

32.973.26

P25

Ратбон Э.

     Windows 7 для чайников/Э. Ратбон; Пер. с анг. .-М.: ООО «И.Д. Вилямс»», 2013.- 416 с.: - Парал. тит. англ. - ISBN 978-5-8459-1626-6: 102 грн.88 коп.,р.

     Перед вами найбыльш популярна книга про Windows 7! Популярність книги, скорішеше усього , обумовлена одним – єдиним фактором- бажаням великої кількості людей стати експертами по Windows. Якщо тобі подобається експериментувати з діагональними вікнами, комбінаціями клавіш, намагаючись знайти нові не задокументовані функції, рекомендуємо тобі звернутися до нашої бібліотеки за книгою Windows 7 для чайников.

 

32.973.26

К 84

Кроудер, Д.

        Создание веб-сайта для чайников / Дэвид Кроудер. - [Пер. с англ.]. - 6-е изд. - М.: ООО «И.Д. Вильямс», 2012. – 272 с.: ил.

        Якщо ви ніколи не займалися веб-дизайном, але хотіли б відкривати свій сайт в Інтернеті, ця книга допоможе вам навчиться створювати цілком професійні сайти. Тут ви знайдете практичні поради, перевірені фрагменти HTML-коду і безліч посилань на корисні ресурси в Інтернеті. Ви навчитеся додавати на веб-сторінки зображення, відео-та звукозаписи, красиві кнопки і безліч інших елементів.